Szukaj

Czy teatr to dom publiczny? Taką tezę można postawić po obejrzeniu sztuki „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia

01-03-2017 14:31
Gmach Teatru Polskiego we Wrocławiu
Podziel się

O reżyserze zrobiło się w Polsce głośno, gdy w Teatrze Powszechnym w Warszawie wystawiono sztukę, a raczej antychrześcijańską prowokację, która wzbudziła falę oburzenia w mediach.

Premiera „Klątwy” odbyła się w sobotę i bardzo szybko o spektaklu mówiono w całym kraju za sprawą jednego z widzów, który nagrał to, co działo się w teatrze i przesłał materiał do TVP. Na nagraniach widać, jak jedna z aktorek profanuje wizerunek Jana Pawła II, imitując seks oralny z postacią głowy Kościoła katolickiego. Inny uczestnik prowokacji teatralnej podczas występu, podcierał się watykańską flagą. W końcowym akcie jedna z aktorek wypowiada kwestię, w której deklaruje konieczność ogłoszenia publicznej zbiórki na zatrudnienie płatnego zabójcy, który miałby zlikwidować Jarosława Kaczyńskiego.

Koniecznie przeczytaj: Pijana Ewa Kasprzyk i skandaliczne słowa jej partnera o protestujących przeciwko spektaklowi „Klątwa” [WIDEO]

Czytaj też: Seks oralny z figurą św. Jana Pawła II w teatrze. Znany aktor oburzony. Posłanka Nowoczesnej… zachwycona [WIDEO]

Skandal w wykonaniu Frljicia obił się głośnym echem. Prawdopodobnie skończy się procesem i wyrokiem sądowym. Wybryk ten może być dla Polaków szokujący, ale dla Frljicia nie jest to nic nowego. W rodzimej Chorwacji kontrowersyjny reżyser wysławił się wywieszeniem tęczowej flagi w dzień święta narodowego tego kraju. Prowokacja ta miała wywołać debatę na temat konieczności poszanowania praw homoseksualistów i innych mniejszości dyskryminowanych rzekomo przez prawo.

Warto przeczytać: Michalkiewicz o aktorce występującej w „Klątwie”: „Nie wiedziałem, że z niej taki lachociąg” [WIDEO]

Podziel się