Szukaj

Johnny Depp „żartuje” na temat zabójstwa Donalda Trumpa i wywołuje burzę [WIDEO]

24-06-2017 11:41
Johnny Depp „żartuje” na temat zabójstwa Donalda Trumpa Fot. NME / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Hollywoodzki aktor Johnny Depp w czasie wystąpienia na festiwalu Glastonbury 2017 zasugerował zamach na prezydenta USA. Tym razem jego „żart” nie przypadł do gustu większości Amerykanów. Krytycznie wypowiedź Deppa oceniała nawet nieprzychylna Donaldowi Trumpowi stacja CNN.

Myślę, że on potrzebuje pomocy – dwuznacznie zaczął Depp.

Aktor jednak w kolejnym zdaniu wyjaśnił, o co mu chodzi:

Kiedy ostatni raz aktor zamordował prezydenta? - zapytał.

Kontrowersyjny „żart” spotkał się z pozytywną reakcją publiczności.

Swoją wypowiedzią aktor nasunął skojarzenia z zabójstwem Abrahama Lincolna w 1865 roku. Kiedy najwyraźniej dotarło do niego, co powiedział, próbował się tłumaczyć:

Koniecznie przeczytaj: Polski aktor pisze do Donalda Trumpa list i... domaga się odszkodowania

Czytaj też: Prawica w USA chwali Donalda Trumpa za planowaną wizytę w Polsce

Chciałbym wyjaśnić – ja nie jestem aktorem. Ja zarabiam kłamaniem – powiedział.

Po tym słowach aktorach rozpętała się prawdziwa burza. Nawet mocno krytykująca Donalda Trumpa stacja CNN potępiła aktora za kontrowersyjną wypowiedź. W końcu gwiazdor przeprosił za swój „żart”, przekonując, że „chciał jedynie rozbawić i nie miał zamiaru nikogo skrzywdzić”.

Rozbawiony nie wydawał się Biały Dom, który sprawę potraktował poważnie. Kellyanne Conway, doradca prezydenta, w wywiadzie dla „Washington Post” powiedział, że „takie rzeczy (jak zabójstwa prezydentów - red.) dzieją się naprawdę”, a rozpowszechniane w ten sposób idee mogą zainspirować niektóre osoby do popełnienia zbrodni.

Przedstawiciel Secret Service pytany przez media potwierdził, że wypowiedź aktora do nich dotarła i służby mają ją na uwadze. Dodał jednak, że nie może zdradzać szczegółów podejmowanych działań ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Warto przeczytać: Przywitanie Agaty Dudy znowu hitem sieci. Tym razem zaskoczyła Donalda Trumpa [WIDEO]

Podziel się