Szukaj

Jerzy Stuhr znowu obraża Polaków: „Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym”

28-10-2017 22:43
Jerzy Stuhr Fot. Cezary Piwowarski / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

W ostatnim wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” Jerzy Stuhr ponownie w oburzających słowach ocenił własnych rodaków. „Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym” – stwierdził aktor, który – jak przyznaje - za granicą wstydzi się nawet mówić po polsku.

Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym. Jakbyśmy byli bardziej obywatelsko douczeni, to byśmy nie robili takich głupstw, że w rankingu największego zaufania wygrywa pani premier, która jest podwładną pana prezesa, którym w tym samym rankingu ma najwięcej nieufności – mówi Stuhr w wywiadzie dla „WP”.

Dlatego tak sobie mogą (PiS – red.) wywijać z sądem najwyższym, z trybunałem, bo ludzie nie wiedzą o co chodzi. Bo ich nikt tego nie uczy. Co to jest trybunał konstytucyjny? Co to jest konstytucja? Pan Biedroń w Słupsku zaczyna uczyć dzieci. Czytają w szkołach konstytucję – dodaje.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Stuhr uważa, że Cezary Pazura popełnił… bluźnierstwo. Aktor odpowiada

Czytaj też: Maciej Stuhr ofiarą ataków ,,opłacanych trolli”? Aktor twierdzi, że ma na to wystarczająco mocne dowody [WIDEO]

Jak przyznaje Stuhr, wyjeżdżając za granicę, stara się nie mówić w języku polskim.

Przychodzi do mnie maitre d’hotel, znał mnie z filmu i pyta: "Maestro, czy wy naprawdę jesteście za torturami i karą śmierci?". Jak ktoś mnie pyta, jak ja się czuję jako Polak za granicą, to powolutku mówię już żonie na ulicy: „Tylko nie za głośno po polsku” - zwierza się.

Jak można było się spodziewać, takimi opiniami o własnych rodakach Stuhr wywołał prawdziwą burzę, i to nie tylko w środowisku prawicowym. Poniżej niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w internecie po „wyznaniu” aktora.

Panie Stuhr zagranica czeka – pisze internauta.

Panie Jerzy, od dzisiaj jest Pan dla mnie ZEREM – dodaje kolejna osoba.

Postawa, którą pan reprezentuje, przynosi wstyd Polsce – komentuje inny internauta.

Warto przeczytać: Stuhr, Rubik, Biedroń i inni celebryci będą seksualnie „uświadamiać” Polaków [WIDEO]

Podziel się