Szukaj

Gretkowska chciała obrazić Polskę. Zamiast tego ośmieszyła się. „Znana pisarka” zrobiła rażący błąd ortograficzny [FOTO]

11-10-2017 12:07
Manuela Gretkowska Fot. Sławek / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Nie ukrywająca lewicowych poglądów feministka Manuela Gretkowska postanowiła obrazić Polskę i Polaków, proponując „alternatywną” nazwę naszego kraju. Założycielka polskiej Partii Kobiet, która określa się jako „pisarka”, zrobiła błąd ortograficzny, mimo iż zaproponowana nazwa składała się zaledwie z dwóch słów.

Polska to żadna Rzeczpospolita. Nie ma co się kłócić Druga czy Trzecia. Rządzi nami Kościół i patriarchat, proponuję więc zmienić nazwę na Hujnia Niepospolita. Pierwsza i jedyna w Unii Europejskiej

- napisała na Facebooku Manuela Gretkowska.

Zastanawiające, że „pisarka” nie wiedziała, że tak chętnie używany przez nią wulgaryzm powinien zaczynać się na literę „ch”, a nie „h”. Zwłaszcza, że szukając na Wikipedii cytatów z twórczości Gretkowskiej, można natrafić m.in. na życiową mądrość jej autorstwa z poprawnym zapisem tego słowa. „Ch*j w erekcji to jedyny pion moralny faceta” - pisała w „Namiętniku” walcząca z patriarchatem feministka.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Stuhr znowu obraża Polaków: „Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym”

Czytaj też: Niemcy „ostrzegają” Polskę. „Wysuwanie roszczeń reparacyjnych grozi powrotem do dyskusji o polskich granicach”

Wpis został już usunięty przez Gretkowską, ale oczywiście w internecie nic nie ginie. Zastanawia tylko, czy komentarz zniknął bo „znana pisarka” uznała go za zbyt wulgarny, czy po prostu było jej wstyd zostawiać na oficjalnym profilu post z rzucającym się w oczy błędem ortograficznym.

Warto przeczytać: Wymowne zestawienie stanowiska ambasad Niemiec i Rosji ws napaści na Polskę [FOTO]

Podziel się