Szukaj

Gwiazdor Hollywood opublikował bluźnierczy wpis. Clint Eastwood odpowiada: „Jezus ci wybaczy, ale ja nie” [foto]

20-08-2018 16:55
Jim Carrey,  Clint Eastwood Fot. Fanny Bouton, Ian Smith / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jim Carrey to kolejna gwiazda Hollywood o lewicowych poglądach, która ostro krytykuje Donalda Trumpa. Tym razem aktor uderzył także w chrześcijan. Nie wytrzymał Clint Eastwood, który skomentował bluźnierczy wpis komika.

Chrześcijaństwo w stylu Trumpa: Jezus był nieudacznikiem. Nieudolnym cieślą. Jest Zbawicielem dlatego, że został ukrzyżowany. Lubię ludzi, którzy nie byli ukrzyżowani

- napisał Carrey, który zamieścił rysunek, na którym widać Donalda Trumpa w stroju rzymskiego legionisty wbijającego gwóźdź w dłoń ukrzyżowanego.

Koniecznie przeczytaj: Piotr Misiło skomentował defiladę konstytucji. „Jezus nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja”

Czytaj też: Czy Donald Tusk powinien wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich? Polacy mają wątpliwości

Komik dołączył również link z rejestracją do udziału w najbliższych wyborach. Jak zauważają amerykańskie media, związane jest to z działalnością aktora, który od dawna krytykuje Republikanów i przekonuje o konieczności odsunięcia ich od władzy.

Na wpis bardzo mocno zareagował Clint Eastwood, legendarny aktor i reżyser, znany z bezkompromisowości i prawicowych poglądów.

Jezus przebaczy ci twoją nienawiść, Jim. Ale ja nie

- napisał na Twitterze.

Mam nadzieję, że zachłyśniesz się połową fortuny, którą przez lata otrzymywałeś od Republikanów

- dodał.

Clint Eastwood otwarcie popiera Donalda Trumpa. Szerokim echem odbiła się jego ostatnia wypowiedź, w której oświadczył, że odchodzi z Hollywood.

Hollywood jest miejscem zdrajców i pedofilów. Postanowiłem opuścić to straszne miejsce i walczyć przeciwko zdrajcom u boku prawdziwych amerykańskich patriotów, wraz z prezydentem Trumpem

- powiedział aktor.

Warto przeczytać: Andrzej Duda rozmawia z Donaldem Trumpem. Poruszono kwestię Nord Stream 2 i stałych baz w Polsce [wideo+foto]

Podziel się