Szukaj

Paweł Domagała dosadnie o komentarzach politycznych Macieja Stuhra. „To rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości”

16-11-2018 18:53
Paweł Domagała Fot. Paweł Domagała / Facebook.com
Podziel się

Znany aktor i piosenkarz Paweł Domagała w trakcie wywiadu dla „Gazety Wyborczej” skrytykował artystów, którzy swoimi politycznymi komentarzami próbują wpływać na polską opinię publiczną. Wykonawca i współautor hitu „Weź nie pytaj” szczególnie ostro skomentował niedawną wypowiedź Macieja Stuhra dotyczącą piosenki „Początek” będącej hymnem „Męskiego Grania”.

W trakcie wywiadu Paweł Domagała stanowczo odniósł się do zarzutów, że jego utwór niesie za sobą jakiekolwiek przesłanie polityczne. Stwierdził, że są one „absurdalne”:

Jeżeli ktoś wyrywa z kontekstu słowa „wolności ja nie chcę” i odnosi je do obecnej sytuacji politycznej, to sam musi się czuć bardzo zniewolony.(...) Powstała, zanim zaczęły się protesty. „Tłumy na mieście” to impreza, co zresztą jest pokazane w teledysku jeden do jednego.

Koniecznie przeczytaj: Maciej Maleńczuk chciał dogryźć koledze po fachu. Mocna riposta prowadzącej rozmowę dziennikarki [wideo]

Czytaj też: To jednak nie hakerzy… Paweł Kukiz przyznał się do winy. To on był autorem szokujących wpisów na Twitterze [foto]

Artysta wyjaśnił również, że słowa „nie chce żyć polityką” wcale nie oznaczają to, iż się nią nie interesuje. Następnie dodał, iż w jego opinii, muzycy oraz artyści nie powinni wpływać swoimi komentarzami politycznymi na opinię publiczną:   

Powinniśmy patrzeć politykom na ręce, ale nie powinniśmy im pozwolić zdominować naszego życia. Nie uważam też, że aktorzy czy muzycy mają kompetencje, by mówić ludziom, na kogo powinni głosować. Piekarz, który zatrudnia kilkanaście osób, ma do tego większy mandat niż ja.

W reakcji na uwagę dziennikarza, że padł ofiarą kontekstu, bo „dziś wszystko jest polityczne”, Domagała przypomniał, jak absurdalne zarzuty wobec piosenki „Początek” wysnuł Maciej Stuhr:

Jego zdaniem w tych czasach nie powinno się śpiewać tekstu, który brzmi: „Nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę”. Uważam, że to już jakiś rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości.

Warto przeczytać: Nowe taśmy z „Sowa i Przyjaciele”. „Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT” [wideo]

Podziel się