Szukaj

Doda o filmie „Tylko nie mów nikomu”: „To nie księża są pedofilami, ale pedofile zostają księżmi” [wideo]

17-05-2019 13:30
Doda Fot. przeAmbitniPL / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Piosenkarka Dorota Rabczewska-Stępień została zapytana o film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Odpowiadając na to pytanie stwierdziła, że jej zdaniem to księża nie stają się pedofilami, ale to pedofile zostają duchownymi. Dlatego też, według niej, należy bardziej rygorystycznie sprawdzać kleryków w seminariach.

Według Dody, film, choć jest bardzo potrzebny, niewiele zmieni, gdyż jest elementem kampanii wyborczej:

Uważam, że bardzo dobrze, że ten film powstał. Niestety obawiam się, że jest taka wrzawa. Z pozoru odbiór pozytywny na zasadzie, że „ojej” zmienimy coś. Ale obawiam się, że to tylko jest kwestia przedwyborczych chęci, boje się, że nic z tym jednak się nie stanie.

Jak dodała, nawet osoby wierzące mogą racjonalnie odebrać tę produkcję: 

Koniecznie przeczytaj: Doda weźmie przykład z Liroy’a i Kukiza? Znana piosenkarka może wejść do świata polityki – ma poparcie Maryli Rodowicz [wideo]

Czytaj też: Abp Hoser: podejrzewam, że w polskim Kościele istnieje lobby gejowskie

Mój mąż jest bardzo religijną osobą. On chodzi co niedzielę do kościoła i wydawać by się mogło, że osoby religijne będą cały czas odrzucać ten temat i trzymać się strony Kościoła, a wcale tak nie jest. Ktoś kto ma poukładane w głowie, ma empatię, kocha ludzi to odbierze ten film tak jak odbierze. 

W dalszej części swojej wypowiedzi stwierdziła, że kary za pedofilie, podobnie jak morderstwo nie są wystarczające skuteczne:

Natomiast dziwi mnie jedna rzecz. Zawsze zastanawiam się, co by tu zrobić, by było lepiej. Wydaje mi się, że żadna kara, bardziej sroga za pedofilię tego nie zmieni, bo kara za morderstwo jest maksymalna i tak te morderstwa się dzieją więc ktoś kto podejmuje takie działania zdaje sobie sprawę z konsekwencji, więc te zaostrzenia nic nie dadzą.

Wokalistka pokusiła się również o stwierdzenie, że „to nie księża są pedofilami, ale pedofile stają się księżmi”, dlatego też, jej zdaniem, należy bardziej rygorystycznie sprawdzać kandydatów do kapłaństwa przygotowujących się w seminariach.

Warto przeczytać: Papież Franciszek chce wprowadzać kolejne reformy w Kościele. Zniesienie celibatu możliwe?

Podziel się