Szukaj

Dziennikarka nie spodziewała się takiej odpowiedzi. Denzel Washington miażdży mainstreamowe media! [WIDEO]

16-12-2016 16:31
Denzel Washington, ameryański aktor Fot. GabboT / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Amerykańska reporterka zapytała gwiazdę Hollywood o aferą związaną w tzw. „fake news”. Dziennikarka na pewno nie spodziewała się odpowiedzi, jakiej udzielił jej Denzel Washington. Nagranie stało się hitem w sieci.

„Fake news” to fałszywe informacje przekazywane przez media – według dziennikarzy głównego nurtu nieprawdziwe wiadomości podawane przez prasę i telewizję pozwoliły wygrać wybory Donaldowi Trumpowi.

Dziennikarka pytając o to Denzela Washingtona, którego między innymi dotyczyły niektóre „fake news”, zapewne spodziewała się usłyszeć zupełnie inną odpowiedź. Aktor nie dał się jednak wmanewrował w grząski temat polityki i zamiast tego bezpośrednio uderzył w mainstreamowe media.

Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeśli zaś czytasz gazety, jesteś dezinformowany – zaczął hollywoodzki aktor.

Koniecznie przeczytaj: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Jaki jest efekt za dużej ilości informacji? Efekt jest taki, że media potrzebują być pierwsze z tematem, a nie prawdziwie podawać informacje. Więc jak to jest z waszą odpowiedzialnością? Powinniście być odpowiedzialni za mówienie prawdy, a nie bycie pierwszym – kontynuował Denzel Washington, który swoimi słowami wprawił w osłupienie dziennikarkę.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym liczy się tylko kto będzie pierwszy. Nie obchodzi nas kogo czy to prawda, kogo to zrani, kogo zniszczy, ważne żeby powiedzieć i sprzedać. Jak coś się robi w kółko to się staje w tym dobry – podsumował.

Warto przeczytać: Niektórzy nadal nie mogą się pogodzić z wygraną Trumpa. Zamieszki na ulicach Waszyngtonu w dniu inauguracji [WIDEO]

Podziel się