Szukaj

Dziennikarka nie spodziewała się takiej odpowiedzi. Denzel Washington miażdży mainstreamowe media! [WIDEO]

16-12-2016 16:31
Denzel Washington, ameryański aktor Fot. GabboT / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Amerykańska reporterka zapytała gwiazdę Hollywood o aferą związaną w tzw. „fake news”. Dziennikarka na pewno nie spodziewała się odpowiedzi, jakiej udzielił jej Denzel Washington. Nagranie stało się hitem w sieci.

„Fake news” to fałszywe informacje przekazywane przez media – według dziennikarzy głównego nurtu nieprawdziwe wiadomości podawane przez prasę i telewizję pozwoliły wygrać wybory Donaldowi Trumpowi.

Dziennikarka pytając o to Denzela Washingtona, którego między innymi dotyczyły niektóre „fake news”, zapewne spodziewała się usłyszeć zupełnie inną odpowiedź. Aktor nie dał się jednak wmanewrował w grząski temat polityki i zamiast tego bezpośrednio uderzył w mainstreamowe media.

Koniecznie przeczytaj: Kłamliwy tekst „Washington Post” o współudziale Polaków w Holocauście. Mocna odpowiedź polskiego polityka, który składa dziennikarzom propozycję

Czytaj też: Obraźliwa okładka i skandaliczny artykuł „The Washington Times” – „Niemcy wiedzieli, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom zagłady. I mieli rację”

Jeżeli nie czytasz gazet, jesteś niedoinformowany. Jeśli zaś czytasz gazety, jesteś dezinformowany – zaczął hollywoodzki aktor.

Jaki jest efekt za dużej ilości informacji? Efekt jest taki, że media potrzebują być pierwsze z tematem, a nie prawdziwie podawać informacje. Więc jak to jest z waszą odpowiedzialnością? Powinniście być odpowiedzialni za mówienie prawdy, a nie bycie pierwszym – kontynuował Denzel Washington, który swoimi słowami wprawił w osłupienie dziennikarkę.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym liczy się tylko kto będzie pierwszy. Nie obchodzi nas kogo czy to prawda, kogo to zrani, kogo zniszczy, ważne żeby powiedzieć i sprzedać. Jak coś się robi w kółko to się staje w tym dobry – podsumował.

Warto przeczytać: Żona Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum załamuje ręce nad przyszłością Polski: „Jeżeli Polacy w kolejnych wyborach znów zagłosują na PiS, to…”

Podziel się