Szukaj

Clint Eastwood nie przeprosi muzułmanów za swój film

05-11-2016 16:29
Clint Eastwood na gali Oskarów w 2007 r. Fot. Army.mil / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Nakręcony przez Clinta Eastwooda film „Amerykański Snajper” w środowisku muzułmańskim wywołuje sporo kontrowersji. Choć niektórzy wyznawcy islamu wysuwają oskarżenia, że obraz jest rasistowski i wymierzony w muzułmanów, znany reżyser i aktor wcale nie zamierza za niego przepraszać.

„American Sniper” opowiada historię Chrisa Kyle'a, który uznawany jest za najlepszego snajpera w historii elitarnej amerykańskiej jednostki wojskowej Navy SEALs. Bohater filmu to najbardziej śmiercionośny żołnierz w historii Stanów Zjednoczonych, który wyeliminował wielu islamskich terrorystów. Główną rolę zagrał znany hollywoodzki aktor, Bradley Cooper.

Wielu organizacjom muzułmańskim nie spodobało się, że bohaterem filmu jest żołnierz, który zabija muzułmanów. American-Arab Anti-Discrimination Committee postanowiło w tej sprawie zainterweniować. Przedstawiciele organizacji napisali list otwarty, żądając, aby zarówno reżyser, jak i aktor Bradley Cooper „odpowiedzieli za poglądy anty-muzułmańskie, które mogą mieć widzowie”. Jak na razie nie doczekali się odpowiedzi na swój apel.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

Czytaj też: Dziewczynka z Polski bita i molestowana w niemieckiej szkole. Sprawcami muzułmańscy uczniowie z Afganistanu i Iraku [WIDEO]

Clint Eastwood ani razu nie przepraszał muzułmanów za swój film, nie krytykował też przesłania, jakie niesie ze sobą obraz. Reżyser, który popiera kandydaturę Donalda Trumpa, w czasie udzielonego na początku września wywiadu stwierdził:

Jesteśmy naprawdę w społeczeństwie ci**** Widzimy ludzi oskarżających innych o rasizm za wszystko. Kiedy ja dorastałem, takie rzeczy nie były nazywane rasizmem.

Warto przeczytać: Miriam Shaded o obrzezaniu kobiet i stosunku muzułmanów do tego okrutnego procederu

Podziel się