Szukaj

To zdjęcie stało się przedmiotem gorącej dyskusji internautów. W napisach do znanego amerykańskiego filmu ocenzurowano słowo… „Bóg”

08-01-2018 19:35
Cenzura słowa Bóg wykop.pl / screen
Podziel się

W ostatnich latach nasiliła się walka z tzw. „mową nienawiści”. Przedmiotem cenzury staje się niemal wszystko, co nie jest zgodne z lewicowym światopoglądem. Ofiarą politycznej poprawności padają nawet kultowe amerykańskie filmy, w których pojawiają się niewygodne treści.

Skrajnie absurdalnym przykładem jest ocenzurowany dialog filmu „Mission Impossible 2”. W amerykańskiej wersji napisów słowo „God” (Bóg) zostało potraktowane podobnie jak wulgaryzm i ukryte.

Oglądam sobie Oglądam sobie Mission Impossible 2 na showmaxie, a tu taki zonk w napisach. W polskich napisach zwrot „Dzięki Bogu” został całkowicie pominięty. To nie pomyłka, w późniejszych scenach jest tak samo wygwiazdkowane – napisał użytkownik portalu wykop.pl, który zamieścił zrzut z ekranu.

Koniecznie przeczytaj: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Czytaj też: „W pewnym sensie jestem salafitą i dżihadystą”. Burmistrz Rotterdamu swoją wypowiedzią zszokował holenderską opinię publiczną

Zdjęcie wywołało gorącą dyskusję. Większość internautów była oburzona tego rodzaju cenzurą.

ta gwiazdka sugeruje, że tam powinno znaleźć się jakieś nieprzyzwoite słowo... masakra – skomentował mike78.

Lewica kontroluje język, zmienia znaczenie słów, część eliminuje. „1984” na naszych oczach - napisał Kwapiszon.

Niektórzy zwracali uwagę, że przy innych filmach również ukrywano treści związane z odwołaniem do Boga.

Podobne zjawisko jest w Shreku. Na końcu Ciastek mówi „God bless us, every one”. W polskiej wersji jest „Załatwcie jakąś rentę, czy coś.” - zauważył użytkownik zarowka 12.

Wpis na portalu wykop.pl i komentarze internautów można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Ważne słowa Andrzeja Dudy o tolerancji dla innych ras i wyznań. „Każdy może być wśród nas, ale jest warunek” [WIDEO]

Podziel się