Szukaj

To zdjęcie stało się przedmiotem gorącej dyskusji internautów. W napisach do znanego amerykańskiego filmu ocenzurowano słowo… „Bóg”

08-01-2018 19:35
Cenzura słowa Bóg wykop.pl / screen
Podziel się

W ostatnich latach nasiliła się walka z tzw. „mową nienawiści”. Przedmiotem cenzury staje się niemal wszystko, co nie jest zgodne z lewicowym światopoglądem. Ofiarą politycznej poprawności padają nawet kultowe amerykańskie filmy, w których pojawiają się niewygodne treści.

Skrajnie absurdalnym przykładem jest ocenzurowany dialog filmu „Mission Impossible 2”. W amerykańskiej wersji napisów słowo „God” (Bóg) zostało potraktowane podobnie jak wulgaryzm i ukryte.

Oglądam sobie Oglądam sobie Mission Impossible 2 na showmaxie, a tu taki zonk w napisach. W polskich napisach zwrot „Dzięki Bogu” został całkowicie pominięty. To nie pomyłka, w późniejszych scenach jest tak samo wygwiazdkowane – napisał użytkownik portalu wykop.pl, który zamieścił zrzut z ekranu.

Koniecznie przeczytaj: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Czytaj też: Fenomenalne wystąpienie Pawła Kukiza. Te słowa to najlepsza odpowiedź na kłamstwa izraelskich polityków oczerniających Polaków [WIDEO]

Zdjęcie wywołało gorącą dyskusję. Większość internautów była oburzona tego rodzaju cenzurą.

ta gwiazdka sugeruje, że tam powinno znaleźć się jakieś nieprzyzwoite słowo... masakra – skomentował mike78.

Lewica kontroluje język, zmienia znaczenie słów, część eliminuje. „1984” na naszych oczach - napisał Kwapiszon.

Niektórzy zwracali uwagę, że przy innych filmach również ukrywano treści związane z odwołaniem do Boga.

Podobne zjawisko jest w Shreku. Na końcu Ciastek mówi „God bless us, every one”. W polskiej wersji jest „Załatwcie jakąś rentę, czy coś.” - zauważył użytkownik zarowka 12.

Wpis na portalu wykop.pl i komentarze internautów można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: W trakcie wywiadu dziennikarka CNN próbowała wbić szpilkę polskiemu premierowi. Jej słowa spotkały z niezwykle ciętą ripostą [WIDEO]

Podziel się