Szukaj

Szokujące. Polki odpadły z Eurowizji, doceniony został występ tej grupy [wideo]

18-05-2019 23:25
Hatari Fot. Eurovision Song Contest / You Tube / YouTube
Podziel się

Trwa finał Eurowizji w Tel Awiwie. Już na etapie półfinału odpadła polska reprezentacja. Folkowy zespół ze Szczecina nie zdobył uznania większości głosujących widzów, jednocześnie do dalszego etapu awansował między innymi islandzka grupa prezentująca wyjątkowo osobliwy repertuar.

Grupa Hatari mimo iż wywołuje skandale nawet w rodzimej Islandii, została reprezentantem swojego kraju, a potem awansowała do finału Eurowizji. Występ zespołu określającego siebie jako „industrial BDSM” przypominał sceny z filmu pornograficznego – nie brakowało lateksu i sadomasochistycznych elementów. Muzycznie i wokalnie było jeszcze gorzej.

Mimo tego zespół promujący seksualne dewiacje spodobał się głosującym widzom. Jednocześnie z konkursu odpadła polska grupa Tulia, która zaprezentowała piękne folkowe wykonanie na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Występ Polek można zobaczyć tutaj.

Koniecznie przeczytaj: „Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo]

Czytaj też: Londyn w oparach absurdu. LGBT zdobywa kolejny przyczółek

Wygląda na to, że tradycyjne wartości dawno stały się na postępowej Eurowizji czymś wręcz niepożądanym.

Zresztą wydarzenie dawno przestało przypominać przegląd piosenki. W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na promocję różnych „odmienności”, ze szczególnym naciskiem na LGBT. Jednym z wykonawców tegorocznego konkursu jest transseksualista z Francji.

W pierwszym półfinale wystąpiła również izraelska transseksualistka Dany International. W czasie występu pokazywano m.in. całujących się gejów.

W dzisiejszym finale przed ogłoszeniem wyników zaśpiewał z kolei Conchita Wurst, austriacki drag queen, który wygrał Eurowizję w 2014 r.

Pozostaje zadać pytanie, czy Eurowizja nadal powinna być pokazywana w TVP. Czy na tym właśnie polega misja Telewizji Publicznej?

Warto przeczytać: Prawicowy gej ostro krytykuje środowiska LGBT: „Ideologia gender jest antynaukowa. To absurd” [wideo]

Podziel się