Szukaj

Znaleziono szubienicę, na której stracono gen. Augusta Fieldorfa „Nila”. Komunistyczne służby chciały ją ukryć

29-12-2017 21:10
Generał Emil Fieldorf Nil po aresztowaniu 1950
Podziel się

W podziemiach aresztu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie znaleziono szczątki szubienicy, na której stracono między innymi generała Augusta Fieldorfa.

Pod podłogą siłowni, z której korzystali strażnicy aresztu na Rakowieckiej znaleziono szczątki szubienicy, na której stracono między innymi licznych więźniów politycznych, w tym słynnego generała Augusta Fieldorfa „Nila”. Generał był w czasie wojny dowódcą Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej, a po wojnie nie prowadził działalności zbrojnej, a mimo to został skazany i stracony przez komunistów.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

Czytaj też: Samobójstwo jak heroiczny akt odwagi? Kontrowersyjna ocena Deutsche Welle czynu chorwackiego generała [FOTO]

Metalowa konstrukcja szubienicy była wrzucona do dołu zapadni, do którego w czasach jej używania wpadali skazańcy, całość urządzenia została zaś zamurowana.

Szubienica, która była używana do 1986 roku, a stała w gotowości do 1994 służyła przede wszystkim do egzekucji pospolitych przestępców kryminalnych. W czasach stalinizmu mordowano jednak na niej więźniów politycznych.

Więcej tutaj:

Warto przeczytać: Włosi mają dość nielegalnych imigrantów i nie zamierzają bezczynnie czekać. Rząd właśnie podjął decyzję o wysłaniu wojska!

Podziel się