Szukaj

Niemiecki historyk szczerze o źródłach dobrobytu Niemiec. Jego rodaków mocno to zaboli, bo nie będą już mogli udawać niewiniątek

12-01-2018 15:43
Bundestag, niemiecki parlament
Podziel się

Znany niemiecki historyk Götz Aly przekonuje, że wszyscy Niemcy zarobili na Holokauście. Wojenny wyzysk Żydów, Polaków, innych narodów okupowanych, a nawet sojuszników, miał przynieść Rzeszy co najmniej równowartość dwóch bilionów Euro.

Według Götza Alyego Niemcy w 1939 roku stały u progu bankructwa. A jednak zdołały nie tylko ponieść koszty wysiłku wojennego, ale także utrzymywać stosunkowo niskie podatki, a jednocześnie płacić swoim żołnierzom dwukrotnie więcej niż mocarstwa zachodnie. Przez cały okres wojny nie nałożono na Niemców żadnego specjalnego podatku wojennego. Jedynymi kosztami ponoszonymi przez naród niemiecki do momentu rozpoczęcia intensywnych bombardowań alianckich były zamrożone płace i trudności aprowizacyjne.

Koniecznie przeczytaj: Skandal w berlińskim liceum. Muzułmańscy uczniowie zaatakowali żydowskiego rówieśnika. Krzyczeli, że „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

Czytaj też: Ten spot ma przypominać światu, że to Polacy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. „Nadal stoimy po stronie prawdy” [WIDEO]

Z czego to wszystko finansowano. Zdaniem historyka, z pieniędzy ściąganych z krajów okupowanych, zarówno z podatków, jak też dzięki manipulacjom kursami walut tych krajów. Dużo pieniędzy przynosił też rabunek więźniów obozów koncentracyjnych oraz podwójne podatki nałożone na robotników przymusowych, wywiezionych z krajów okupowanych do Rzeszy.

Zdaniem Götza Alyego Niemcy bezpośrednio nie zarobiły na II wojnie światoiwej, bo wyszły z niej kompletnie zrujnowane i to nie tylko w sensie gospodarczym, ale i fizycznym. Jednak pośrednio zyskały, bo zdołały się szybko i sprawnie odbudować tylko dlatego, że praktycznie nie płaciły odszkodowań wojennych podbitym krajom.  

Warto przeczytać: Polska ma problem z neonazizmem? Niedawno nakręcony film idealnie pokazuje, jaki stosunek do Hitlera mają współcześni Niemcy [WIDEO]

Podziel się