Szukaj

Władysław Bartoszewski czy Żołnierze Wyklęci? Środowiska patriotyczne walczą z KOD-em o nazwę dla ronda w Pile

28-10-2016 16:17
#rondowykletychwpile Fot. Pilscy Patrioci / Facebook
Podziel się

W Pile trwa walka w sprawie nazwy dla nowego ronda. Aktualnie są zgłoszone dwie propozycje. Rondo przy Bydgoskiej, które zostanie oddane do użytku w połowie listopada będzie upamiętniać albo Żołnierzy Wyklętych, albo prof. Władysława Bartoszewskiego. Ideologiczny spór rozgrywa się między KOD-em i środowiskami patriotycznymi.

Członkowie KOD-u wysunęli propozycję, aby nowe rondo w Pile nazwać imieniem Władysława Bartoszewskiego. Według tego co ustalił portal twojapila.pl działacze ruchu Mateusza Kijowskiego „twierdzili, że już na początku lipca, a więc w połowie prac, wszystko było załatwione i na to rozwiązanie zgodziła się komisja ds. nazewnictwa, prezydent oraz Rada Miast”.

Jak się szybko okazało, prawda była inna. Rzeczniczka Urzędu Miasta Piły, Jagoda Oburota poinformowała, że co prawda propozycja została zaakceptowana, ale miasto nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie nazwy dla ronda.

Koniecznie przeczytaj: Lis ironizuje z KOD: „Geriatryczny lennonizm”

Czytaj też: KOD przypisał Ziemkiewiczowi fałszywy cytat

Mieszkańcy Piły postanowili więc zgłosić kontrpropozycje. Organizacja Pilscy Patrioci zaproponowała nazwę honorującą Żołnierzy Wyklętych.

Rondo nie zostało jeszcze oficjalnie oddane, dlatego trudno nam się określić, kiedy będzie jakakolwiek decyzja. Skupmy się jak na razie, na swojej pracy i udostępniajmy nowy fan page Rondo Wyklętych w Pile. O wszystkim będziemy informować na bieżąco – napisali na FB przedstawiciele Pilskich Patriotów.

Sondę ws. nowej nazwy dla ronda przeprowadza portal twoja.pila.pl. Można oddać głos na nazwę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, Władysława Bartoszewskiego albo wybrać opcję „żadna z wymienionych”.

Walka o głosy dla konkretnej nazwy dla ronda w Pile trwa i budzi coraz więcej emocji. Swoje wparcie dla lokalnych struktur KOD już ogłosił Mateusz Kijowski, który na Facebooku zachęcił do głosowania na Władysława Bartoszewskiego. Patrioci także postanowili się zmobilizować. W akcję poparcia dla Żołnierzy Wyklętych włączyły się środowiska kibicowskie, patriotyczne i narodowe, a także kombatanci.

Warto przeczytać: KOD złośliwie przeszkadzał w pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”? Policja wszczęła dochodzenie

Podziel się