Szukaj

Wałęsa zaczepił Cenckiewicza na Twitterze. Szybko doczekał się od historyka riposty – tym razem niezwykle dosadnej [FOTO]

04-12-2017 21:28
Wałęsa zaczepia Cenckiewicza na Twitterze Fot. Lech Wałęsa / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz już nie pierwszy raz wymieniają między sobą wzajemne „uprzejmości” w mediach społecznościowych. Tym razem były prezydent zaczepił historyka na Twitterze, zapewne z zamiarem ośmieszenia go. Wałęsa mocno się jednak przeliczył. Cenckiewicz odpowiedział w zdecydowany sposób.

Obaj panowie, delikatnie mówiąc, nie darzą się szczególną sympatią. Sławomir Cenckiewicz razem z Piotrem Gontarczykiem wydał w 2008 roku książkę zatytułowaną „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. Historycy przedstawili w niej dowody dotyczące współpracy Wałęsy ze służbami PRL. Od tego czasu trwa wymiana komentarzy, nierzadko dość uszczypliwych, między byłym prezydentem a Cenckiewiczem.

Tym razem Wałęsa zamieścił na Twitterze zaczepny wpis, w którym oznaczył profil Cenckiewicza. Pod załączonymi różnymi wersjami podpisu TW „Bolka”, „legendarny” przywódca „Solidarności” dopisał:

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa w wywiadzie z rosyjską agencją stwierdził, że „Polska i Niemcy powinny stać się jednym państwem”

Czytaj też: Wałęsa opublikował zobowiązanie J. Kaczyńskiego do współpracy z SB. Zarzekał się, że jest autentyczne. Prawda szybko wyszła na jaw… [FOTO]

Panie Cenckiewicz @Cenckiewicz wie pan ktory jest ten mój „właściwy” podpis? .LW.

Na odpowiedź historyka nie trzeba było długo czekać:

Nazywał mnie Pan „śmieciem”, „sk***ysynem”, zabójcą syna, obrażał moją matkę i deklarował, że ze mną „skończył”, a teraz prosi mnie o opinię! Brak zdolności honorowej i strukturalne kłamstwo, jakie Pana zalewa, sprawia, że nie jest Pan dla mnie partnerem do jakiejkolwiek dyskusji – napisał Cenckiewicz.

Warto przeczytać: Ten wpis wywołał prawdziwą burzę. Teraz Wałęsa tłumaczy się z publikacji fake newsa: „W moim biurze był atak hakerski”. „Jestem starszym człowiekiem” [FOTO]

Podziel się