Szukaj

Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

18-01-2018 10:10
Lech Wałęsa Fot. Ministry of Foreign Affairs / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Niedawno Instytut Pamięci Narodowej opublikował ekspertyzę grafologów, którzy potwierdzili autentyczność teczek TW „Bolka”. W środę były prezydent Polski Lech Wałęsa niejako odpowiedział na ruch tej instytucji, publikując wpisy, w których wskazał osoby odpowiedzialne za utworzenie tych dokumentów. Niniejsze posty nie uszły uwadze internautów, którzy dosadnie skomentowali przedstawione w nich informacje.

W środę był prezydent Polski, Lech Wałęsa w opublikowanym tweecie napisał, że jego zdaniem osobami odpowiedzialnymi za utworzenie teczek TW „Bolka”są bracia Kaczyńscy, prof. Sławomir Cenckiewicz oraz legendy „Solidarności” Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Gwiazda:

Chcecie to wierzcie, chcecie nie. Moim zdaniem było tak: Teczki Kiszczaka powstały na zlecenie Kaczyńskich wykonane pod patronatem Cenckiewicza, Wyszkowskiego, Gwiazdy. Do tego celu wykorzystano materiały wcześniej przygotowane dobrze zawodowo przez SB pod patronatem Kiszczaka.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Czytaj też: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Wpis o podobnej treści pojawił się również na profilu faceboowym Lecha Wałęsy. Tam dodatkowo był prezydent wytłumaczył, dlaczego gen. Czesław Kiszczak przygotował obciążające go materiały, a także skomentował niedawne ustalenia grafologów:

Obydwa wpisy w mediach społecznościowych nie uszły uwadze czujnych internautów, którzy dosadnie skomentowali opublikowane w nich informacje.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych opinii:

Warto przeczytać: Wałęsa opublikował zobowiązanie J. Kaczyńskiego do współpracy z SB. Zarzekał się, że jest autentyczne. Prawda szybko wyszła na jaw… [FOTO]

Podziel się