Szukaj

Wałęsa opublikował zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z Czesławem Kiszczakiem. O czymś jednak zapomniał… [FOTO]

28-08-2017 15:36
Portret Lecha Wałęsy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Lech Wałęsa już od jakiegoś czasu coraz ostrzej atakuje PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Sytuacja zaogniła się po tym jak media obiegła informacja o wszczęciu śledztwa przeciwko byłemu prezydentowi w związku z jego zeznaniami ws. teczki TW „Bolka”.

Tydzień temu we wtorek Andrzej Pozorski (dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i zastępca Prokuratora Generalnego) powiadomił o wszczęciu śledztwa ws. „złożenia przez Lecha Wałęsę nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku”.

Fałszywe zeznania dotyczą dokumentów z teczki TW „Bolka”, które znaleziono w domu Czesława Kiszczaka. Wałęsa zarzekał się, że papiery opatrzone jego podpisami, m.in. donosy na działaczy opozycji antykomunistycznej czy pokwitowania za pobierane od bezpieki wynagrodzenie, są podrobione. Niedługo potem IPN przedstawiło opinię ekspertów, którzy potwierdzili wiarygodność tych dokumentów.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski wreszcie przerywa milczenie. Opowiada o spotkaniu z Wałęsą. „Nagle, znikąd, podchodzi Wałęsa...” [WIDEO]

Czytaj też: Cejrowski jeszcze raz wraca do wspólnego zdjęcia z Wałęsą. „Zjednoczyłem cały naród” [WIDEO]

Zapewne w formie „odwetu” za prowadzone przez IPN postępowanie karne, Lech Wałęsa opublikował na swoim koncie na Facebooku zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z Czesławem Kiszczakiem. Fotografię opatrzył tekstem sugerującym, że zmarły w Smoleńsku prezydent RP współpracował z komunistycznym generałem przeciwko niemu.

Zemsta raczej się nie udała, gdyż były przywódca „Solidarności” zapomniał o podobnym zdjęciu, ale z nim w roli głównej, które niedawno opublikował historyk Sławoir Cenckiewicz.

 

Warto przeczytać: Minister ostro o Niemcach: „Dzieci i wnuki zwyrodnialców pouczają nas”

Podziel się