Szukaj

Ten film trzeba zobaczyć. Stefan Tompson w genialny sposób odpowiada na szkalowanie Polaków [wideo]

27-01-2019 16:20
Polska Walcząca Fot. Stefan Tompson / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Stefan Tompson stworzył kolejny film w obronie dobrego imienia Polski i polskich bohaterów okresu II wojny światowej. Motywacją do stworzenia materiału była ulotka rozpowszechniana niedawno w Nowym Yorku, która znak Polski Walczącej zaliczyła do symboli nazistowskich.

Autor filmu zauważa, że na świecie coraz barziej umniejsza się rolę Polski w walce przeciwko III Rzeszy. Co więcej, szkaluje się nasz naród, pokazując Polaków jako kolaborantów, a nie ofiary polityki nazistowskich Niemiec.

Tompson komentując „anty-nazistowską” ulotkę z Greenpointu, która zestawia polską Kotwicę ze swastyką czy innymi symbolami używanymi przez niemieckich nazistów, mówi:

Są to nikczemne symbole, które reprezentują morderczą i zbrodniczą ideologię i które zasługują na potępienie. Wśród tych symboli jest jednak znak, który nigdy nie powinien się tam znaleźć, ponieważ reprezentuje skrajne przeciwieństwo tych nazistowskich i neonazistowskich symboli.

Zaledwie kilkadziesiąt lat po tych tragicznych wydarzeniach, Polska wpisywana jest do obozu sprawców, a nasze symbole są wiązane z symbolami nazistów i neonazistów.

Koniecznie przeczytaj: W te odpowiedzi naprawdę trudno uwierzyć. Co turyści odwiedzający Polskę wiedzą o II wojnie światowej? [wideo]

Czytaj też: Po konferencji bliskowschodniej ten film robi furorę. „Iran przyjął 120 000 Polaków w trakcie II WŚ” [wideo]

Autor filmu podkreśla, jak powinien był odbierany symbol Polski Walczącej.

Kotwica była symbolem nadziei, że niepodległość będzie odzyskana. Dziś jest symbolem, który przypomina nam koszt poniesiony za wolność.

Tompson przypomina też przykłady bohaterskiej postawy Polaków w czasie II wojny światowej.

Gdy widzisz ten znak, nie pomyl go z jakimś neo-nazistowskim symbolem. Pomyśl raczej o Annie Smoleńskiej, która go stworzyła i która zginęła w Auschwitz. Pomyśl o Janie Karskim, który wkradł się do getta warszawskiego, a potem próbował poinformować świat o Holokauście. Pomyśl o Witoldzie Pileckim, ochotniku do Auschwitz. Pomyśl o Irenie Sendler, która uratowała 2500 żydowskich dzieci. Pomyśl o chłopcach i dziewczętach z Warszawy, którzy zginęli tysiącami, walcząc z niemiecką tyranią. Jeśli zobaczysz ten znak, znajdź w nim tę samą siłę i honor, które znaleźli w sobie Polacy, by być prawymi i zwalczać zło

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Stefan W. tylko udaje niepoczytalnego? Dla niego to niezwykle korzystne. „Może to Wam otworzy oczy” [foto+wideo]

Podziel się