Szukaj

Szef SLD bronił „honoru” Wojciecha Jaruzelskiego. Dziennikarka Polskiego Radia nie wytrzymała. Nokautująca riposta [WIDEO]

19-12-2017 19:21
Katarzyna Gójska, Włodzimierz Czarzasty Fot. PikuśPOL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Gościem „Sygnałów Dnia” na antenie Polskiego Radia był Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Polityk w pewnym momencie zaczął bronić Wojciecha Jaruzelskiego. Wyraźnie inne zdanie miała dziennikarka prowadząca rozmowę, która przypomniała Czarzastemu, za co został skazany komunistyczny przywódca.

Szef SLD przekonywał, że nie powinno się przychodzić pod dom Wojciecha Jaruzelskiego w rocznicę wybuchu stanu wojennego: W demokratycznym państwie nie powinno się przychodzić każdego 13 grudnia pod dom pana generała prezydenta Jaruzelskiego i wykrzykiwać – mówił.

Ja rozumiem, że mówi pan o tym człowieku, który przez polski sąd został skazany za zorganizowanie grupy zbrojnej, która napadła na własny naród, tak? - przypomniała dziennikarka.

Koniecznie przeczytaj: Jaruzelski lepszy niż Duda? Tym razem Lis przeszedł samego siebie. Mocna riposta [FOTO]

Czytaj też: Guru lewicy bluznął hejtem. Tym tekstem zraził do siebie nawet znaczną część środowisk lewicowych

Znaczy pani uważa, że pan generał Jaruzelski, prezydent naszego kraju, pierwszy prezydent po transformacji, był bandytą, tak? - pytał Czarzasty.

Tak, polski sąd tak uznał. Został skazany za udział w grupie zbrojnej, przestępczej grupie o charakterze zbrojnym – odparła Katarzyna Gójska.

Proszę pani, no, jeżeli pani tak uważa, to ma pani… - zaczął polityk.

Ale nie uważam, ja cytuję panu wyrok sądu – zaznaczyła dziennikarka.

Cytowany fragment wywiadu, wraz z dodatkowym komentarzem aktora Emiliana Kamińskiego na temat Wojciecha Jaruzelskiego, na nagraniu poniżej:

Cały wywiad tutaj

Warto przeczytać: Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk napisał do Brytyjczyków na Twitterze. Tak ciętej riposty z pewnością się nie spodziewał [FOTO]

Podziel się