Szukaj

Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

05-08-2017 11:37
oprawa Legii Google Fot. Twitter / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Oprawa zaprezentowana przez kibiców Legii Warszawa na meczu eliminacyjnych do Ligi Mistrzów odbiła się szerokim echem na świecie. Ostatnie trendy wyszukiwarki Google pokazują także, że akcja fanów stołecznego klubu przyczyniła się do zwiększenia w innych krajach zainteresowania tematem Powstania Warszawskiego.

Przypomnijmy, imponująca oprawa warszawskich kibiców w bardzo mocny i przejmujący sposób przypomniała o niemieckich zbrodniach z okresu Powstania Warszawskiego.

Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich było dziećmi (ang. During the Warsaw uprising Germans killed 160 000 people thousands of them were children) – brzmiał napis umieszczony tuż pod wizerunkiem niemieckiego żołnierza przystawiającego pistolet do głowy małego chłopca.

Koniecznie przeczytaj: Powstanie Warszawskie według polskich celebrytów. Kompromitacja modela w czasie transmisji live [WIDEO]

Czytaj też: Skandal! Rosyjska telewizja swoim nagłówkiem sugeruje, że oprawa Legii była… nazistowska [FOTO]

O oprawie fanów Legii pisały pisały światowe dzienniki, w tym Indpendent, który przyznał: „To najbardziej uderzająca oprawa, jaką kiedykolwiek widzieliśmy”.

Możliwa kara dla Legii Warszawa od UEFA zapewne jeszcze nagłośni całą sprawę.

I zapewne o to chodziło - aby o niemieckich zbrodniach dokonanych na Polakach mówił cały świat.

Jak wielkim sukcesem była akcja kibiców, świadczą choćby statystyki dotyczące trendów wyszukiwania. W ostatnich dniach popularność hasła „Warsaw Uprasing” (Powstanie Warszawskie) wzrosła nieporównywalnie w porównaniu z poprzednimi latami.

Warto przeczytać: Niesamowita oprawa Legii nie spodobała się części mediów. Interweniował znany dziennikarz [WIDEO+ FOTO]

Podziel się