Szukaj

Wymowne zestawienie stanowiska ambasad Niemiec i Rosji ws napaści na Polskę [FOTO]

18-09-2017 10:30
Stalin, Ribbentrop Fot. nieznanny / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

17 września 1939 r. wojska radzieckie wkroczyły do Polski. Niedługo po tym jak nasz kraj został zaatakowany przez Niemców. Jak na obchody tych wydarzeń reagują oba kraje? Różnicę widać choćby w stanowiskach placówek dyplomatycznych.

Jeden z internautów zestawił tweety opublikowane przez ambasadora Niemiec w rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz wczorajszy komentarz ambasady rosyjskiej w rocznicę napaści ZSRR na nasz kraj.

Obchodzimy dziś rocznicę zbrodniczej napaści na Polskę – dokonanej z premedytacją z rąk Niemców i w imieniu Niemiec – napisał 1 września na Twitterze Rolf Nikel, zamieszczając zdjęcia z obchodów oraz opuszczoną do połowy masztu flagę Niemiec. Więcej tuta: Niemiecki ambasador dobitnie o niemieckiej napaści na Polskę [FOTO].

Koniecznie przeczytaj: Niemiecki ambasador dobitnie o niemieckiej napaści na Polskę. „Z premedytacją z rąk Niemców...” [FOTO]

Czytaj też: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

W kolejnym tweecie Nikel wspomniał także ofiary z Wielunia, nazywając atak na Westerplatte haniebnym.

W 78. rocznicę równie zbrodniczej napaści sowietów na Polskę, głos zabrała ambasada rosyjska. W tym wypadku jednak o przyznaniu się do napaści na nasz kraj nie ma mowy.

17 września 1939 r. jednostki Armii Czerwonej przekroczyły granicę Rzeczypospolitej Polskiej. To wydarzenie wywołuje ostre dyskusje – czytamy w lakonicznym komentarzu ambasady Rosji.

Warto przeczytać: Dominik Tarczyński ostro o polityce UE. Poseł składa wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy [WIDEO]

Podziel się