Szukaj

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało okolicznościowy spot. „Jesteśmy, jeśli pamiętasz” [wideo]

26-07-2018 17:05
Wzruszający spot o Powstaniu Warszawskim Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało niezwykle wzruszający spot. Zawarło w nim prośbę, by pielęgnować pamięć o bohaterach uczestniczących w tym narodowym zrywie.

Jak czytamy w opisie filmu, głównym zamiarem twórców, było przypomnienie o ciągłej obecności Powstańców Warszawskich wśród nas. Stąd też w spocie zawarto niezwykle wymowne hasło „Jesteśmy, jeśli pamiętasz”:

Z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy spot, który przypomina o obecności bohaterów – Powstańców Warszawskich, wśród nas. Film promocyjny przygotowaliśmy wspólnie z najlepszymi: Papaya Films oraz Platige Image. Papaya Films odpowiadała za produkcję, a Platige Image za postprodukcję i efekty wizualne.

Koniecznie przeczytaj: Gronkiewicz-Waltz przerwała Marsz Powstania Warszawskiego. Powód był naprawdę absurdalny [foto+wideo]

Czytaj też: Dziś rocznica śmierci „Antka Rozpylacza”. Dzięki swojej niezwykłej waleczności stał się legendą Powstania Warszawskiego

W spocie historia przeplata się ze współczesnością. Widzimy uczestników Powstania Warszawskiego pojawiających się obecności współczesnych warszawiaków spacerujących po ulicach miasta. Na koniec, gdy wybrzmiewa dźwięk syren, młodzież oddaje cześć Powstańcom.

Warto przeczytać: Niewiarygodne słowa Tomasza Lisa w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci bezlitośni

Podziel się