Szukaj

Skandaliczne zachowanie posłanki Nowoczesnej! Scheuring-Wielgus zakłóciła wykład o Żołnierzach Wyklętych [WIDEO]

25-01-2017 10:28
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. TVP / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kilkanaście osób, na czele z posłanką Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus, zakłóciło w toruńskim LO wykład na temat Żołnierzy Wyklętych. Działacze polskiego podziemia niepodległościowego zostali nazwami „faszystami” i „zbrodniarzami”.

Grupa kilkunastu osób zakłóciła w toruńskim liceum prelekcję na temat historii Żołnierzy Wyklętych. Ludzie ci zostali wprowadzeni do szkoły przez posłankę Nowoczesnej Joannę Scheuring-Wielgus. Przerwali wykład, twierdząc, że Żołnierze Niezłomni to zbrodniarze – poinformowała TVP Info.

 

Scheuring-Wielgus już wcześniej zapowiadała, że przyjdzie na wykład.

 

Koniecznie przeczytaj: Joanna Scheuring-Wielgus: Ryszard Petru to zawodnik ciężkiej wagi [WIDEO]

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej i ciekawe użycie słowa „morał” [WIDEO]

Sprawę skomentował dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu Michał Dąbkowski:

Przybyli w towarzystwie posła Rzeczpospolitej Polskiej, więc stwierdziłem, że ugoszczę ich, żeby się przysłuchiwali. Część z nich zaczęła zakłócać to spotkanie.

Ze swojego skandalicznego zachowania „wytłumaczyła” się już posłanka Nowoczesnej:

Mieli opowiadać historię Żołnierzy Wyklętych, a okazało się, że jest to spotkanie, które można by nazwać agitacją polityczną. Radny PiS opowiadał, co zwolennicy historii na temat Żołnierzy Wyklętych robią w Toruniu, jakie akcję.

Dziennikarze TVP twierdzą jednak, że do momentu, w którym „wkroczyły” osoby przyprowadzone przez Scheuring-Wielgus, nikt o polityce nie mówił.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki zapowiedział już złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posłanki Nowoczesnej.

 

Stosunek posłów Nowoczesnej do polskiej historii coraz bardziej zastanawia. Ostatnio były już rzecznik partii Paweł Rabiej mówił o obozach koncentracyjnych, które nie były niemieckie, tylko „nazistowskie”, teraz Scheuring-Wielgus oskarża „faszystowskich” żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego o dokonywanie rzekomych zbrodni.

Materiał TVP Info na temat zajścia na nagraniu poniżej:

Scheuring-Wielgus już wcześniej zapowiadała, że przyjdzie na wykład.

Warto przeczytać: „Za okupacji k***y gestapowskie były strzyżone”. Mocna wypowiedź Michalkiewicza na temat posłanki Nowoczesnej [WIDEO]

Podziel się