Szukaj

Powstanie film o niemieckich obozach śmierci. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

14-07-2017 21:26
Akcja German Death Camps Fot. Kacper Gizbo / youtube / screen YouTube
Podziel się

Po powodzeniu akcji „German Death Camps”, kiedy „prostujące” historię billboardy objechały kraje Europy Zachodniej, polscy patrioci postanowili pójść za ciosem. Powstać ma film pod tym samym tytułem. Ruszyła zbiórka środków na ten cel.

Na początku roku umieszczony na lawecie billboard z napisem „Death Camps were Nazi German, not polish” wyruszył w trasę, która objęła kraje Europy Zachodniej – m.in. Niemcy, Belgię, Holandię i Wielką Brytanię.

Ta oddolna inicjatywa była odpowiedzą na notorycznie pojawiające się w zachodnich – także amerykańskich – mediach sformułowanie „polskie obozy śmierci”, określające obozy zagłady zlokalizowane na terenach okupowanej przez Niemców Polski.

Koniecznie przeczytaj: Społecznicy rozpoczęli akcję informacyjną o ludobójstwie OUN-UPA

Czytaj też: Niemcy razem z Owsiakiem przeciwko Polsce. Rząd RFN interweniuje w Warszawie

Akcja zyskała spory rozgłos. Teraz pojawił się plan nakręcenia filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem. Obraz ma powstać w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.

W filmie ma zostać przedstawiona historia powstawania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy oraz na terenach okupowanej przez Niemcy Polski, holokaust Żydów, kłamstwo oświęcimskie oraz wpisujące się w nie sformułowanie o „polskich obozach”.

Jeśli wystarczy pieniędzy, całość będzie wzbogacona inscenizacjami, animacjami i ścieżkami dźwiękowymi w kolejnych językach.

Właśnie ruszyła zbiórka środków na ten cel. Organizatorzy prowadzą ją m.in. za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Więcej informacji o przedsięwzięciu można też znaleźć na facebookowym profilu film.german.death.camps.

 

Warto przeczytać: „Die Welt” twierdzi, że Niemcy nie są Polsce nic winne

Podziel się