Szukaj

Posłanka PO ośmieszyła się w programie na żywo. Kluzik-Rostkowska została zapytana o definicję faszyzmu [wideo]

29-10-2018 18:58
Joanna Kluzik Rostkowska Fot. rutkowski1PiS / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mogłoby się wydawać, że osoba sprawująca w przeszłości funkcję minister edukacji powinna posiadać chociaż minimalną wiedzę historyczną, przynajmniej w spawach, w których często się wypowiada. Joanna Kluzik-Rostkowska nie potrafiła jednak odpowiedzieć na proste pytanie o definicję słowa faszyzm.

W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na antenie TVP Info dyskutowano m.in. o tym, czy uda się zorganizować wspólny marsz, w którym wzięliby udział przedstawiciele rządu, opozycji i środowiska narodowe. Joanna Kluzik-Rostkowska przekonywała, że to nie będzie możliwe, bowiem na „polskich ulicach wciąż można spotkać faszystów”. Tutaj posłanka wskazała na Marsz Niepodległości. Jednocześnie zarzucała szefowi MSWiA, że nie poradził sobie ze ściganiem osób propagujących faszyzm w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Czytaj też: Absurdalna propozycja Andrzeja Saramonowicza. 11 listopada chce śpiewać hit disco polo zamiast polskiego hymnu [foto]

W kolejnych wypowiedziach polityk PO nieustanie przewijało się słowo „faszyzm”, w związku z czym poseł PiS Jacek Żalek postanowił zapytać Kluzik-Rostkowską o definicję tego pojęcia. Szybko okazało się, była minister edukacji narodowej nie potrafiła odpowiedzieć na wydawałoby się proste pytanie. Dopytywana wypaliła, że faszyzm narodził się w… Niemczech.

Czy są faszyści w Polsce? Tak. Widzimy na zdjęciach ludzi, którzy mają wytatuowane swastyki...

- próbowała wybrnąć.

Proszę mi podać definicję faszyzmu

- nie odpuszczał poseł PiS.

Faszyzm jest to ruch, który się narodził w Niemczech…

- odpowiedziała Kluzik-Rostkowska.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Wojewódzki wpadł w szał... na widok auta z logiem TVP: „TVP Info przestańcie kłamać!” [wideo]

Podziel się