Szukaj

Kontrowersyjna wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich. Pojawiły się na niej „antysemickie” wpisy Rafała Ziemkiewicza i Magdaleny Ogórek [foto]

12-03-2018 15:21
Wystawa w Muzeum Żydów Polskich Fot. Polin Museum / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Okrągłej 50. rocznicy Marca '68 wciąż towarzyszy kampania fałszywej narracji zestawiającej ówczesny powszechny antysemityzm z tym rzekomym obecnym. W ten ton wpisało się również Muzeum Żydów Polskich, które przygotowało kontrowersyjną wystawę uderzającą m.in. w dziennikarzy występujących w TVP.

Z okazji 50 rocznicy Marca '68 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało okolicznościową i zarazem kontrowersyjną wystawę „Obcy w domu”, na której zaprezentowano zestawienie ówczesnych i współczesnych wypowiedzi o charakterze antysemickim. Co ciekawe, wykorzystano w tym celu niedawne tweety dziennikarzy występujących w TVP, Magdaleny Ogórek oraz Rafała Ziemkiewicza, które przedstawiono jako przykłady wpisów obrażających Żydów:

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz Radia Zet skrytykował „antysemickie” wpisy Rafała Ziemkiewicza. Konrad Piasecki szybko otrzymał miażdżącą odpowiedź [foto]

Czytaj też: Społeczność żydowska współpracowała ze Stalinem – Stanisław Michalkiewicz w bezpośredni sposób tłumaczy, jak wyglądał Marzec ’68 [wideo]

Panie @MarekBorowski,nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie @Jaroslaw_Gowin-czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?

Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać (https://t.co/N289ipiDdQ - to tylko jeden z wielu przykładów). Dziś przez paru głupich wzgl. chciwych parchów czuję się z tym jak palant.

Umieszczenie tych tweetów na wystawie niezwykle dosadnie skomentował sam zainteresowany, czyli Rafał Ziemkiewicz, który stwierdził, że POLIN czynnie współpracuje z „totalną opozycją”:       

Niewiarygodna bezczelność i głupota muzeum „Polin”. Po kuriozalnej „debacie” Michnika &co, że „marzec wciąż trwa” i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie „opozycji totalnej”!

Równie mocno zareagowała Magdalena Ogórek, która wezwała władze muzeum do wystosowania przeprosin. Jak stwierdziła, w przypadku odmowy, sprawa zostanie skierowana do sądu:  
Haniebny postępek @polinmuseum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej. Jeszcze dziś do muzeum zostanie przesłane wezwanie do natychmiastowych przeprosin - w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową.

Warto przeczytać: Premier Mateusz Morawiecki o wydarzeniach z marca 1968 roku. „Marzec '68 powinien być dla walczących Polaków powodem do dumy” [wideo]

Podziel się