Szukaj

Patriotyczne murale w Kaliszu zniszczone 11 listopada

16-11-2016 12:46
Zniszczony mural w Kaliszu Fot. patriocikaliscy / Facebook
Podziel się

W Kaliszu ponownie zniszczono patriotyczne murale. Wandale czerwonym sprayem przekreślili symbol Narodowych Sił Zbrojnych i namalowali czerwoną plamę na głowie Romana Dmowskiego. Do incydentu miało dojść 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości.

Stowarzyszenie Kaliscy Patrioci nie ma wątpliwości, że za aktem wandalizmu stoją lewicowe środowiska. Organizacja wydała w sprawie incydentu oświadczenie, którego fragment przytaczamy poniżej:

W czasie, kiedy Polacy upamiętniają Narodowe Święto Niepodległości, w Kaliszu przy ulicy Polnej lewacy profanują patriotyczny mural przedstawiający twórcy niepodległości, Romana Dmowskiego oraz żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Protestują tym samym przeciwko odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Strzał w głowę Romana Dmowskiego – to tak lewacy „świętują”, a raczej profanują narodowe święto 11 listopada, dzień odzyskania niepodległości Polski po 123 latach niewoli. Przypatrzcie się kaliszanie i Polacy temu obrazowi. To prawdziwe oblicze lewactwa, strzały w głowę w Katyniu to ten sam obraz, ta sama zbrodnicza ideologia spod znaku sierpa, młota i czerwonej gwiazdy.

Koniecznie przeczytaj: Komiczna wypowiedź posłanki Nowoczesnej o patriotyzmie. Nawet zerkanie na kartkę nie pomogło… [WIDEO]

Czytaj też: Lewacka szmata – kuriozalna odpowiedź lewicy na patriotyzm Polaków

Warto przeczytać: Zwierzenia posła Nowoczesnej z okazji 11 listopada: „Boję się prawdziwych patriotów i prawdziwych Polaków” [WIDEO]

Podziel się