Szukaj

Obraźliwa okładka i skandaliczny artykuł „The Washington Times” – „Niemcy wiedzieli, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom zagłady. I mieli rację”

22-02-2018 21:52
Auschwitz + okładka Washington Times Fot. Yad Vashen/Washington Times / Wikimedia/Washington Times / screen
Podziel się

„The Washington Times” postanowił opublikować artykuł poświęcony Polsce oraz okresowi Holokaustu. Tekst został „ubogacony” wyjątkowo obraźliwą grafiką – na fladze przebija się namalowany symbol swastyki.

Na początku autor, rabin Menachem Levine, opisuje aktualną sytuację w Polsce. Wspomina o nowelizacji ustawy o IPN. Jak zaznacza: „za mówienie o »polskich obozach« grozić może do trzech lat więzienia”. Dziennikarz uważa, że tego typu prawo jest „hańbą oraz kpiną” dla naszego kraju.

Następnie czytamy, że faktycznie zwrot „polskie obozy zagłady” nie jest do końca prawdziwy, ponieważ ich pomysłodawcami byli Niemcy. Jednak po chwili autor dodaje, że nieprzypadkowo to w właśnie w Polsce powstało ich aż tyle.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Dziennikarz uważa, że to właśnie Polacy uczynili Holokaust w Polsce możliwym. Wszystko za sprawą powszechnego antysemityzmu w naszym kraju. Zdaniem autora faktycznie były osoby, które ryzykowały własnym życiem dla ratowania Żydów. Jednak w jego mniemaniu bierność lub, co więcej, chęci wspierania Niemców były w Polsce silne. Levine pisze więc, że Hitler dobrze wiedział o tym, że Polacy nie będą protestować przeciwko stawianiom obozów zagłady. 

Rzekomo Gestapo wiedząc o wielu antysemitach w naszym kraju, chętnie werbowało polską policję do strzeżenia gett. Autor wspomina również w tekście, że część jego żydowskiej rodziny przetrwała Holokaust. Gdy on po latach wybrał się do Polski, jego dziadkowie pytali się go o to, dlaczego wraca do kraju przesiąkniętego żydowską krwią.

Puentą artykułu jest walka o historyczną prawdę. Zdaniem autora ta walka ma się przejawiać poprzez uświadomienie innym, że Polacy również byli w pewnej mierze odpowiedzialni za Holokaust.

Warto przeczytać: Prezydent Ukrainy ostro krytykuje nowelizację ustawy o IPN. Tymczasem we Lwowie zezwolono na wieszanie... banderowskich flag [FOTO]

Podziel się