Szukaj

Nietypowa lokalizacja dla pomnika Bitwy Warszawskiej. Powodem spory polityczne?

03-11-2017 20:57
Łuk triumfalny w Warszawie
Podziel się

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, PiS wybrało już lokalizację dla Łuku Triumfalnego, który ma zostać wybudowany z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Otóż pomnik ma zostać umieszczony w nurcie Wisły.

Według dziennika, wszystko dlatego, by móc uniknąć sporu z władzami stolicy. Nurt rzeki jest pod zarządem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, która podlega władzy centralnej, więc nikt nie mógłby blokować realizacji tego przedsięwzięcia.

Polski Łuk triumfalny, który ma być wzorowany na paryskim pomniku z Pól Elizejskich, ma upamiętniać ,,Cud na Wisłą” z 1920 roku. Trwają już poważne starania o jego budowę. Przewodniczy im Towarzystwo Patriotyczne związane osobą znanego satyryka Jana Pietrzaka, które rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na realizacje tego przedsięwzięcia.

Koniecznie przeczytaj: W centrum Berlina powstanie pomnik upamiętniający Polaków zamordowanych podczas II wojny światowej?

Czytaj też: Regularna bitwa w centrum Brukseli. Imigranci demolowali sklepy, atakowali policjantów, a nawet.. reporterów. Użyto helikoptera i armatek wodnych [WIDEO]

Powstał już także komitet honorowy na rzecz budowy pomnika. W skład jego weszli m.in. Piotr Gliński, minister kultury, Zdzisław Krasnodębski, europoseł z ramienia PiS-u, Maciej Świrski z Reduty Pamięci oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Wszystko zatem zmierza ku realizacji tego patriotycznego przedsięwzięcia. Gdzie ostatecznie zostanie wybudowany nasz Polski Łuk triumfalny? Zapewne przekonamy się już wkrótce.

Warto przeczytać: Ukraińcy domagają się odbudowy pomnika UPA na Podkarpaciu. Stawiają ultimatum

Podziel się