Szukaj

Niemiecki dziennikarz zarzucił polskiej telewizji, że… promuje patriotyzm. Polska dziennikarka nie wytrzymała [WIDEO]

01-08-2017 14:02
Aleksandra Rybińska, polska dziennikarka Fot. bLaZejAYmusic / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nie da się ukryć, że Niemcom polski patriotyzm zawsze był nie na rękę. W dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego warto przypomnieć wymowny fragment debaty w niemieckiej telewizji, w którym nasz kraj atakowali przedstawiciele tamtejszych mediów.

Wielu europejskim krajom nie podoba się zmiana władzy w Polsce. Od ponad półtora roku obecny rząd krytykowany jest przez unijnych polityków. Ostrą retorykę przyjęły także niemiecka media, którym jak się okazuje bardzo przeszkadza… promowanie w Polsce patriotyzmu.

Temat temat ten został poruszony w czasie debaty w niemieckiej telewizji, w którym komentowano sytuację polityczną w Polsce po wyborach prezydenckich i parlamentarnych. W pewnym momencie niemiecki dziennikarz wyraził swoje „zaniepokojenie” projektem ustawy medialnej, która zakładała powołanie Narodowego Instytutu Kultury. Dla Niemca oburzające było to, że jednym z zadań tej instytucji będzie uczenie patriotyzmu.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Schetyna nazywa prawo Polski do domagania się reparacji wojennych od Niemiec... absurdem [WIDEO]

Czytaj też: Dlaczego europejscy politycy nie walczą z radykalnymi islamistami? Powód jest bardzo prozaiczny… [WIDEO]

Aleksandra Rybińska, polska dziennikarka uczestnicząca w programie, szybko i dosadnie odpowiedziała, co myśli o tak absurdalnych zarzutach.

Całość programu z polskimi napisami poniżej:

Warto przeczytać: Burzliwa debata w Sejmie. Premier Szydło ostro o opozycji [WIDEO]

Podziel się