Szukaj

Młodzież w Sejmie o historii Polski i o niszczącym wolność socjalizmie [WIDEO]

01-06-2017 21:58
Krzysztof Maurek Fot. Janusz Jaskółka / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Dziecka Sejm przejęła młodzież. Furorę zrobiły zwłaszcza wystąpienia nastoletnich sympatyków partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jednym z poruszanym wątków była historia naszego kraju.

W czasie swojego przemówienia na XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży Krzysztof Maurek zwrócił na aspekt historyczny. Zaznaczył, że Polska nie może zgadzać się na szkalowanie swojego dobrego imienia i musi ostro reagować na arenie międzynarodowej, kiedy pojawiają się określenia takie jak „polskie obozy śmierci”.

Nie możemy pozwolić na antypolską propagandę i zakłamywanie historii, w szczególności trzeba zaprzestać nazywania Żołnierzy Wyklętych mordercami i bandytami – podkreślił młody poseł.

Koniecznie przeczytaj: Działaczka Razem znokautowana w „Młodzież kontra” przez Dominika Tarczyńskiego [WIDEO]

Czytaj też: Miażdżący wynik ankiety o uchodźcach w Dzień Dobry TVN [WIDEO]

Maurek również mocno skrytykował opozycję i zaznaczył, że osoby, które bronią teraz „wolności i demokracji”, boją się kar za lata swoich rządów - „lata kłamstw, afer i kradzieży”.

 

Również kolejny przedstawiciel młodego pokolenia odniósł się do kwestii podejścia polityków do historii Polski. Porównał obecny rząd z poprzednim, nawiązując do pogrzebu mjr Łupaszki.

W czasie dziejszego posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży prawdziwym hitem stało się również wystąpienie młodego sympatyka Wolności Michała Cywińskiego, który w dosadny sposób dał do zrozumienia, co myśli o socjalistach i unijnych politykach.

Burzę okalasków zebrało także wolnościowe przemówienie Jakuba Szostka.

Warto przeczytać: Staną przed sądem, bo nie puścili dziecka do meczetu

Podziel się