Szukaj

Minister ostro o Niemcach: „Dzieci i wnuki zwyrodnialców pouczają nas”

01-08-2017 17:40
Bartosz Kownacki Fot. Adrian Gryciuk / wikimedia.org/ / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W czasie wczorajszego koncertu pieśni patriotycznych, odbywającego się w Bydgoszczy z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przemówienie wygłosił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. W pewnym momencie polityk określając ostatnie działania Niemiec wobec Polski, użył bardzo ostrych słów.

Dziś obchodzimy szczególne święto. Nie jest to obchodzenie klęski, jak chcieliby nieżyczliwi, ale, jak mówił prezydent RP śp. Lech Kaczyński, jest to uczczenie tragicznej i wielkiej daty w historii Polski – mówił Kownacki.

Dziś, gdy niektórzy zadają pytanie, czy było warto, czy można było powstrzymać to powstanie, odpowiedź może być jedna: nie, nie można i wbrew temu, jak wielką ofiarę krwi ponieśliśmy, było warto – przekonywał wiceminister obrony narodowej.

Koniecznie przeczytaj: Powstanie Warszawskie według polskich celebrytów. Kompromitacja modela w czasie transmisji live [WIDEO]

Czytaj też: Tygodnik należący do niemieckiego wydawcy sugeruje, że za zniszczenie Warszawy odpowiadają... Polacy [FOTO]

Najmocniejsze słowa jednak polityk zostawił na sam koniec.

Kownacki mówił o hitlerowcach, którzy z zimną krwią mordowali w Polsce dzieci i kobiety, a później, jak gdyby nic wracali do swoich rodzin w Niemczech. Wiceminister zauważył, że potomkowi takich ludzi krytykują teraz Polskę za brak demokracji.

Dziś dzieci i wnuki tych zwyrodnialców pouczają nas, co to jest demokracja. A powinni zamilknąć – stwierdził Kownacki.

Warto przeczytać: Powstanie film o niemieckich obozach śmierci. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

Podziel się