Szukaj

Michalkiewicz o Benedykcie XVI i „polskich obozach śmierci” [WIDEO]

16-04-2017 10:32
Stanisław Michalkiewicz, publicysta Fot. Unia Polityki Realnej / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Znany prawicowy publicysta w czasie jednego ze swoich wystąpień poruszył kwestię zdejmowania z Niemców odpowiedzialności za II wojnę światową. Stanisław Michalkiewicz nawiązał m.in. do wypowiedzi pochodzącego z tego kraju byłego papieża Benedykta XVI, który przedstawił Niemców jako ofiary nazistów.

Benedykt XVI dokonał wielkiego majstersztyku. Przemawiając, stwierdził, że Niemcy były pierwszym krajem okupowanym przez nazistów. W ten oto sposób, Niemcy jednym susem ze sprawców wskoczyły do pierwszego szeregu ofiar – powiedział Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor odniósł się także do wypowiedzi Gerharda Schrödera, kanclerza Niemiec w latach 1998-2005, który oznajmił w jednym ze swoich przemówień, że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca.

Koniecznie przeczytaj: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz opowiada, jak zareagował na zaproszenie od Moniki Olejnik [WIDEO]

Trzeba było dostosować żydowską politykę niemiecką do tej nowej sytuacji – podkreślił Michalkiewicz.

Bo co to oznaczało, że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca? To, że Niemcy nie będą już przyjmować żadnych suplik odszkodowawczych, pod żadnym pozorem, co mogłoby zagrozić przemysłowi Holocaustu. Przemysł Holocaustu mógł istnieć w tych okolicznościach tylko pod jednym warunkiem: że znajdzie się winowajcę zastępczego, na którego, w miarę zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, będzie się tą odpowiedzialność przerzucało. I na tego winowajcę zastępczego została upatrzona Polska – tłumaczył publicysta.

Co było oczywistą oczywistością, dlatego, że większość makabry, która wydarzyła się w czasie II wojny światowej, wydarzyła się na naszym terytorium państwowym – wyjaśnił Michalkiewicz.

Warto przeczytać: 12 lat temu odszedł św. Jan Paweł II. Jego pielgrzymki do Polski odmieniły nasz kraj [WIDEO]

Podziel się