Szukaj

Historyk Sławomir Cenckiewicz ujawnił listę rzeczy, które komuniści wysłali w kosmos razem z gen. Hermaszewskim [foto]

06-04-2018 15:58
Sławomir Cenckiewicz Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

27 czerwca 1978 roku sowiecki pojazd kosmiczny Sojuz wystartował w podróż kosmiczną. Wśród członków załogi znalazł się również nasz rodak, Mirosław Hermaszewski. Teraz historyk, prof. Sławomir Cenckiewicz dotarł do listy przedmiotów, które ówczesne komunistyczne władze dołączyły mu do bagażu.

Niemal 40 lat temu sowiecki Sojuz z generałem Mirosławem Hermaszewskim wyruszył na stację orbitalną Salut 6. Z tej dość niezwykłej okazji PRL-owskie Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało specyficzne przedmioty, które miały znaleźć się na pokładzie pojazdu kosmicznego.

Co ciekawe, na opublikowanej przez prof. Sławomira Cenckiewicza liście znalazło się wiele zaskakujących rzeczy, które związana były głównie z szeroko pojętym systemem komunistycznym. Jak możemy zobaczyć na opublikowanych dokumentach, załoga lotu zabrała m.in. 21 flag PRL, Manifest PKWN, czy też portrety Breżniewa i Gierka. 

Koniecznie przeczytaj: Prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił prawdę o działalności komunistycznej gen. Mirosława Hermaszewskiego. „Nie przez przypadek znalazł się we WRON”

Czytaj też: Scena jak z komedii Barei. Rosyjska poczta testowała nowe rozwiązanie technologiczne. Próbny lot zakończył się kompletną katastrofą [wideo]

Normalny człowiek w podróż bierze inne rzeczy..., chyba że w Kosmos leci, to bierze zestaw kosmiczny.

Warto przeczytać: Polak wydalony z Ukrainy. 19-latek publicznie spalił tryzub – ukraińskie godło i symbol ukraińskiego nacjonalizmu [foto]

Podziel się