Szukaj

Tomasz Lis po zobaczeniu oprawy Legii dosłownie zalał sieć wpisami. Reakcja Niemców jest także wymowna [FOTO]

03-08-2017 16:24
Oprawa Legii - Powstanie Warszawskie Fot. Avanti Ultras‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajsza oprawa zaprezentowana przez kibiców Legii na meczu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów jest szeroko komentowana w mediach. Wyjątkowo nerwowo zareagował na nią Tomasz Lis. Wygląda na to, że sami Niemcy, którym przypomniano ich zbrodnie, raczej też nie byli zachwyceni.

Przypomnijmy, że imponująca oprawa kibiców przygotowana z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego miała bardzo mocny przekaz.

Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich było dziećmi – głosił napis umieszczony tuż pod wielkim obrazem przedstawiającym niemieckiego żołnierza celującego pistoletem do małego chłopca.

Przekazał nie spodobał się niektórym mediom w Polsce (pisaliśmy o tym tutaj: Niesamowita oprawa Legii nie spodobała się części mediów. Interweniował znany dziennikarz [WIDEO+ FOTO]). Bardzo emocjonalnie zareagował także Tomasz Lis, który na Twitterze zaczął wrzucać komentarz za komentarzem. Poniższe to tylko część.

Koniecznie przeczytaj: Maryla Rodowicz w pięknych słowach opisała oprawę Legii. Spotkała się z... falą hejtu

Czytaj też: Dziennikarz „GW” otrzymał odpowiedź od organizacji walczącej z rasizmem na stadionach ws. oprawy Legii

Reakcja Niemców także była do przewidzenia. Jeden z niemieckich portali szedł jednak w zaparte i mimo wyraźnego napisu na oprawie kibiców pisał o zbrodniach „nazistów” zamiast „Niemców”.

Co ciekawe, nawet „Gazeta Wyborcza” nie zachowała wystarczającej ostrożności i zapomniała użyć zwrotu „nazista”.

Choć przesłanie zaprezentowane na meczu eliminacyjnym LM nie mogło przejść bez echa w Niemczech, tamtejsze media robiły wszystko, co mogły, aby całkowicie przemilczeć polskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

Warto przeczytać: Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

Podziel się