Szukaj

Lech Wałęsa komentuje publikację listu do Wojciecha Jaruzelskiego. „Cenckiewicz znowu masz pecha” [wideo+foto]

13-12-2018 20:16
Lech Wałęsa, Sławomir Cenckiewicz Fot. DoRzeczy/TV Regionalna / You Tube / screen
Podziel się

Były prezydent Lech Wałęsa skomentował opublikowanie listu, który w 1982 roku napisał do gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Polityk zamieścił w mediach społecznościowych dwa wpisy, w których nie tylko po raz kolejny zaatakował prof. Sławomira Cenckiewicza, ale również, jako dowód swojej niewinności, udostępnił jedną z telewizyjnych wypowiedzi gen. Czesława Kiszczaka, który wtedy zapewniał, iż nie było teczki agenta „Bolka”.

Przypomnijmy, iż przedwczoraj prof. Sławomir Cenckiewicz w swoim tweecie opublikował zdjęcie listu Lecha Wałęsy do gen. Wojciecha Jaruzelskiego z 8 listopada 1982 roku. (Więcej: List Lecha Wałęsy do Wojciecha Jaruzelskiego. „Przy dobrej woli znajdziemy rozwiązanie” [foto]).

Do wspomnianego dokumentu i oskarżeń o współpracę z komunistami Lech Wałęsa odniósł się przy pomocy mediów społeczniościowych. W swoim pierwszym wpisie opublikował obszerny tekst autorstwa Grzegorza Majchrzaka, w którym pojawia się teza, iż nad zmianą życiorysu przywódcy „Solidarności” pracowali najlepsi komunistyczni fałszerze.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa zaczepił Cenckiewicza na Twitterze. Szybko doczekał się od historyka riposty – tym razem niezwykle dosadnej [FOTO]

Czytaj też: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Były prezydent w swoim drugim poście zaapelował do historyka, by ten „przestał kombinować”. Ponadto po raz kolejny oskarżył go o „zmontowanie sprawy Bolka” i zagroził, że niedługo za to odpowie. Do swojego wpisu załączył również fragment rozmowy z gen. Kiszczakiem z 22 stycznia 1993 roku, w której to były szef MSW zaprzeczył, że istnieje teczka agenta „Bolka”:

Cenckiewicz znowu masz pecha. W tym czasie kiedy pokazujesz jakieś lewe papiery Kiszczak oświadcza publicznie przy świadkach jak widzisz .Przestań kombinować odpowiesz za zmontowaną sprawę bolka już niedługo . Zobacz datę nagrania. (pisownia oryginalna).

Warto przeczytać: „Zło i zdradę trzeba nazwać po imieniu!” – Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski stracą stopnie generalskie. Nie tylko oni

Podziel się