Szukaj

Kto naprawdę mordował Polaków w lesie katyńskim? Ta relacja żydowskiego oficera NKWD nie pozostawia żadnych wątpliwości

03-04-2018 18:46
Katyń
Podziel się

3 kwietnia 1940 roku NKWD rozpoczęło masowy mord polskich elit w Katyniu. Warto z tej okazji przypomnieć prawdę na temat autorów i wykonawców tej potwornej zbrodni. Dziś już nie ma wątpliwości, że byli to głównie sowieccy oficerowie pochodzenia żydowskiego.

Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka obecnie w Tel Awiwie, już kilkadziesiąt lat temu, dokładnie 21 lipca 1971 r. poprosił czasopismo „Maariv” o możliwość wypowiedzenia się na jego łamach. Jak wówczas wyznał, chciałby, zanim umrze, wyjawić światu sekret o zbrodni w Katyniu. Niedługo potem okazało się, że niezwykle istotne informacje w tej sprawie pozyskał od trzech Żydów, oficerów NKWD, którzy byli bezpośrednimi egzekutorami Polaków. 

Koniecznie przeczytaj: W kwietniu 1940 roku NKWD rozpoczęło kolejne masowe przesiedlenia w głąb ZSRR. Wstrząsające relacje wywożonych Polaków

Czytaj też: Wyjątkowo mocne słowa Kornela Morawieckiego ws. udziału Żydów w Holocauście: „Żydzi sami szli do getta, Niemcy ich nie zaganiali”

Jak się później okazało, Abraham Vidro wysłuchał relacji majora Joshuy Sorokina, porucznika Aleksandra Susłowa oraz porucznika Samyuna Tichonowa, którzy bez skrępowania opowiadali o tym, jak mordowali Polaków w lesie katyńskim.

Podczas swojego wywiadu dla wspomnianego wcześniej izraelskiego pisma „Maariv” Abraham Vidro przytoczył słowa porucznika Aleksandra Susłowa, który mówił: 

 Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem Polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.

Co ciekawe, o niewątpliwym udziale Żydów w zbrodni katyńskiej wspominał również Aleksander Barkaszow, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa, który w trakcie wywiadu dla „Życia Warszawy” w października 1994 r. podkreślił:

Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii.

Te informacje potwierdzają również historycy. Warto przypomnieć, że wówczas na czele NKWD stał sowiecki oficer żydowskiego pochodzenia Ławrentij Beria. Ponadto jak powszechnie wiadomo, Józef Stalin polecił wykonanie tej masowej egzekucji właśnie żołnierzom mającym żydowskie korzenie, ponieważ zdaniem niektórych badaczy, przywódca ZSRR miał na uwadze to, że cechowała ich nienawiść do Polaków wyznania katolickiego.

Warto przeczytać: „Żydzi w Europie powinni mieć prawo do noszenia broni”. Rabin domaga się specjalnego traktowania dla Żydów i wywiera presję na UE

Podziel się