Szukaj

Nagranie, które wzrusza do łez. Kobieta, która przeżyła Auschwitz dementuje istnienie „polskich obozów” [WIDEO]

05-02-2018 17:18
Lucyna Adamkiewicz o Auschwitz Fot. Kancelaria Premiera / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niestety po raz kolejny należy obalać mit dotyczący „polskich obozów zagłady”. Kancelaria Premiera opublikowała nagranie z 91-letnią Lucyną Adamkiewicz. Kobieta tłumaczy, że cała odpowiedzialność za Holokaust należy do Niemiec.

Nazywam się Lucyna Adamkiewicz. Jestem żołnierzem Armii Krajowej. Mam 91, za chwilę już, lat – tymi słowami zaczyna się wzruszające nagranie, które ma na celu uświadomienie tragicznych skutków wybuchu II wojny światowej oraz przypomnienie, że to Niemcy ponoszą za nią odpowiedzialność.

Byłam w obozie w Auschwitz-Birkenau i w Mauthausen-Gusen. To jest nie do opisania, jak byliśmy traktowani. Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że były to „polskie obozy”. Obozy są niemieckie. Gdybym mogła bić się o prawdę, to bym wyszła z laską, bo chodzę już o lasce. To, co działo się w Auschwitz powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich ludzi na świecie. Taka rzecz nie powinna się powtórzyćpowiedziała Adamkiewicz.

Koniecznie przeczytaj: Szef niemieckiego MSZ broni Polski: „Nie ma najmniejszej wątpliwości, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne”

Czytaj też: Szokujące słowa żydowskiego publicysty: „Wielu Izraelczyków zostało nauczonych, że Holokaust był wspólnym przedsięwzięciem polsko-niemieckim, a piece do Auschwitz były obsługiwane przez Polaków”

Nagranie ma dołączone angielskie napisy, aby każdy na świecie mógł przekonać się o tym, jak wygląda prawda. Przekaz pani Adamkiewicz jest prosty, ale niezwykle ważny – nie możemy pozwolić na powtórzenie się historii, ale nie możemy też dopuścić do tego, aby inne kraje zapomniały o tym, że Polska była ofiarą II wojny światowej.

Warto przeczytać: Dziennikarz powątpiewał, czy powinno się walczyć z określeniem „polskie obozy”. Dostał miażdżącą odpowiedź [FOTO]

Podziel się