Szukaj

Ujawniono kolejny dokument Kiszczaka. Komentuje działania służb wobec ks. Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka

07-01-2019 19:10
gen. Kiszczak Fot. CenturionixYT / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowali dziennikarze Polskiego Radia i „Rzeczpospolitej”, z nowo odkrytego dokumentu wynika, że gen. Czesław Kiszczak, wbrew temu co utrzymywał, wiedział o prowokacji SB, która podrzuciła ks. Jerzemu Popiełuszce do mieszkania broń, ulotki oraz materiały wybuchowe. Ponadto poruszył w nim kwestię śmierci Grzegorza Przemyka twierdząc, iż nie było mocnych dowodów na to, iż zabili go milicjanci.

Dokument, o którym piszą dziennikarze to polemika do wywiadu Jerzego Urbana dla Teresy Torańskiego z 2002 roku. W swoim tekście, nigdzie dotychczas nie opublikowanym, były szef MSW pisał, że „bardzo ciężko” przeżył śmierć ks. Popiełuszki, bo dokonali tego jego podwładni.  

Ponadto komunistyczny generał poruszał temat prowokacji SB, która podrzuciła ks. Jerzemu Popiełuszce nielegalne materiały. Z analizy dokumentu wynika, że posiadał wiedzę na temat tego zdarzenia znacznie wcześniej niż przyznawał to później publicznie.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz „Rzeczpospolitej” opublikował list Czesława Kiszczaka do Adama Michnika: „Adamie, odezwij się” [foto]

Czytaj też: Sławomir Cenckiewicz o archiwum Kiszczaka: „Mamy kolejne potwierdzenie, że Lech Wałęsa był agentem SB”

Czesław Kiszczak w swojej polemice komentuje również sprawę śmierci Grzegorza Przemyka. Jak relacjonują dziennikarze Polskiego Radia „Rzeczpospolitej” wbrew powszechnie znanym faktom, pisał, iż nie było bezspornych dowodów potwierdzających winę milicjantów.

Warto przeczytać: Dziennikarze ujawnili treść nieznanego list gen. Czesława Kiszczaka do Lecha Wałęsy. „Tematykę z całą pewnością Pan pamięta”

Podziel się