Szukaj

Emilian Kamiński ostro o gen. Jaruzelskim. Nagranie, które podbija sieć każdego 13 grudnia [+18 wideo]

13-12-2018 17:20
Emilian Kamiński, bluzg na gen. Jaruzelskiego Fot. Lolu9oka / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W kolejne rocznice wprowadzenia stanu wojennego furorę w internecie robi „bluzg na gen. Jaruzelskiego” w wykonaniu aktora Emiliana Kamińskiego. Choć powstał wiele lat temu, nadal jest chętnie przypominany.

Wiersz, w którym nie brakuje mocnych słów, powstał w okresie stanu wojennego i miał być sprzeciwem ówczesnego środowiska artystycznego na to, co działo się wtedy w Polsce i symbolicznym rozliczeniem Jaruzelskiego. Autor jest nieznany, ale, jak mówi Kamiński, podejrzewa się, że był nim Jacek Kaczmarski (choć on sam nigdy nie chciał się do tego przyznać).

Nagranie poniżej (uwaga, zawiera przekleństwa):

Koniecznie przeczytaj: Michał Kamiński nazwał SB-ków „bohaterami”. Internauta nie wytrzymał: „Skąd Pan wie, że ci ludzie nie męczyli Wyklętych, Solidarnościowców?” [wideo]

Czytaj też: Prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił prawdę o działalności komunistycznej gen. Mirosława Hermaszewskiego. „Nie przez przypadek znalazł się we WRON”

Warto przeczytać: Seks oralny z figurą św. Jana Pawła II w teatrze. Znany aktor oburzony. Posłanka Nowoczesnej… zachwycona [WIDEO]

Podziel się