Szukaj

JKM o Żołnierzach Niezłomnych: „W ścisłym sensie tego słowa, są to postacie tragiczne”[WIDEO]

01-03-2017 12:13
Janusz Korwin-Mikke, Wolność Fot. CEPERolkV4 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

1 marca, jak co roku, obchodzimy święto Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji lider partii „Wolność” zabrał głos na temat postawy działaczy polskiego podziemia niepodległościowego, walczących z nową powojenną okupacją sowiecką.

Janusz Korwin-Mikke z atencją i powagą opisał tragizm żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy z różnych powodów zdecydowali się na kontynuowanie walki z komunistami. Opisując los „Wyklętych”, starał się szerzej spojrzeć na ich niedolę przez pryzmat ówczesnej sytuacji politycznej, w jakiej znalazła się Polska.

Żołnierze Wyklęci w ścisłym sensie tego słowa są to postacie naprawdę tragiczne. Armia Krajowa została już rozwiązana, komuniści sfałszowali i wygrali referendum, ogłosili dwie amnestie, a ciągle jeszcze 250 mniej więcej ludzi według zeznań MPD odmówiło wyjścia z lasu i toczyli beznadziejną zupełnie walkę. Z różnych powodów. Jedni tak nienawidzili komunizmu, i słusznie, że za żadną cenę nie chcieli się dogadać z komunistami, część miała już tak za uszami, że woleli zginąć z bronią w ręku w lesie niż zostać zgnojonym i zabitym w jakiejś piwnicy bezpieki. Także różne były motywy tych ludzi. Jedno jest pewne – walczyli do końca z bronią w ręku i oni byli całkowicie przemilczani – powiedział lider Wolności.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke w „Skandalistach”. Ostre starcie z Joanną Seneszyn [WIDEO]

Podziel się