Szukaj

Dziennik „Jerusalem Post” opublikował skandaliczny tekst szkalujący nasz kraj. „Polacy traktowali Żydów tak samo brutalnie jak naziści” [foto]

01-03-2018 17:33
Auschwitz, niemiecki obóz koncentracyjny, flaga Polski i Izraela
Podziel się

W czwartek „Jerusalem Post” opublikował artykuł, w którym znów pojawiły się kłamliwe informacje dotyczące rzekomego antysemityzmu narodu polskiego podczas II wojny światowej. Autor tekstu powołał się na niedawno odtajniony dokument Departamentu Stanu USA zatytułowany „The Jews in Poland Since Liberation” (Żydzi w Polsce od wyzwolenia), który najpierw został pozyskany przez Centrum Szymona Wiesenthala, a następnie udostępniony jedynie dziennikarzom tej gazety.

W opublikowanym artykule czytamy m.in., że odtajniony raport jednoznacznie potwierdza to, iż Polacy traktowali Żydów tak samo brutalnie jak naziści:   

Odtajniony raport Departamentu Stanu USA z 1946 roku udokumentował odrażające traktowanie polskich Żydów przed, podczas i po II wojnie światowej. W raporcie zrównano traktowanie ludności żydowskiej przez Polaków i nazistów i zaznaczono, że wielu Żydów po wojnie wolało uciekać, nawet do Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Marek Jakubiak trafił w sendo? W ciągu kilku minut wyjaśnił, na czym polega polsko-izraelski spór o nowelizację ustawy o IPN [wideo]

Czytaj też: Skandaliczne zalecenia dziennikarza „Jerusalem Post” dla Polski. Poziomem tekstu zażenowany jest nawet Jonny Daniels: „To nieprzyzwoite”

„Jerusalem Post” w swoim tekście zacytowało także fragment poświadczający fakt, że Polacy byli już antysemitami w okresie międzywojennym, to zaś sprawiło, że teorie rasistowskie nazistów zostały przez nich zaakceptowane. Zdaniem autora artykułu później przełożyło się to na czynny udział narodu polskiego w masowym prześladowaniu Żydów:   

Antysemicka atmosfera w przedwojennej polskiej polityce predysponowała wielu Polaków do akceptacji nazistowskich teorii rasowych, a istnieją dowody na to, że Polacy podczas okupacji prześladowali Żydów równie energicznie jak Niemcy.

Jakby tego było mało, w tym tekście pojawił się również zarzut, że antysemityzm panował także w Wojsku Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa, dlatego też Żydzi opuszczali tą armię i przyłączali się do innych wojsk sprzymierzonych:

Antysemityzm w Wojsku Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa osiągnął takie rozmiary, że wielu żydowskich żołnierzy poczuła się zmuszonych, aby opuścić te siły i przyłączyć się do innych wojsk sprzymierzonych.

Można domniemać, że artykuł ten stanowi niejako próbę prowokacji i bezpośrednio związany jest z wizytą polskiej delegacji podejmującej rozmowy na temat nowelizacji ustawy o IPN z przedstawicielami Izraela.

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Podziel się