Szukaj

Jaruzelski zostanie zdegradowany do stopnia szeregowego?

Wojciech Jaruzelski, generał LWP, prezydent PRL Fot. colasito77 / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych uważa, że były generał LWP i minister obrony PRL Wojciech Jaruzelski powinien zostać pośmiertnie zdegradowany do stopnia szeregowego. Wystosowano w tej sprawie apel do prezydenta Andrzeja Dudy.

Organizacja zrzeszająca kombatantów wystosowała apel o degradację Wojciecha Jaruzelskiego w związku z niedawnym uhonorowaniem Ryszarda Kuklińskiego, który pośmiertnie został awansowany na generała brygady (więcej: Ryszard Kukliński awansowany przez prezydenta). Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych przypomniało w tym kontekście wygłoszone przed laty słowa Jaruzelskiego.

Jaruzelski powiedział: „jeśli uznamy Kuklińskiego za bohatera, to znaczy że my wszyscy jesteśmy zdrajcami”. (…) Skoro Ryszard Kukliński został wreszcie oficjalnie uznany za bohatera oznacza to, że Wojciech Jaruzelski jest zdrajcą. A zdrajcom zrywa się szlify generalskie, nawet pośmiertnie, o co proszę prezydenta Andrzeja Dudę – pisał dr Jerzy Bukowski w liście do prezydenta.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Kukliński awansowany przez prezydenta

Czytaj też: Cejrowski nie dostał pracy w Polskim Radiu, bo „podpadł” za krytykę 500+?

Wniosek o degradacją Jaruzelskiego przedkładany był już wcześniej prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

 

Warto przeczytać: Szewko: „Liczba migrantów, która może przybyć do Europy, przekracza liczbę jej mieszkańców”

Podziel się