Szukaj

Izraelski portal: „143 uczniów zarażonych wirusem w polskich obozach śmierci”

14-11-2016 10:28
Niemiecki obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau Fot. Rodrigo Paredes / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Internetowy serwis z Izraela zamieścił niedawno artykuł o skandalicznym tytule: „143 uczniów zarażonych wirusem w polskich obozach śmierci”. Autorzy artykułu piszą o wycieczce szkolnej żydowskich uczniów, którzy zwiedzali w Polsce obóz koncentracyjny.

Według doniesień izraelskich mediów 143 uczniów miało zatruć się wirusem, który spowodował u nich silne bóle brzucha i skurcze. Wszyscy zostali przewiezieni na badania do Warszawy. W szpitalu lekarze stwierdzili, że do zatrucia nie doszło, a objawy spowodował wirus.

Koniecznie przeczytaj: UK: Bestialski atak czarnoskórych mężczyzn na polskie małżeństwo. Oblano ich kwasem i pobito! Polak w ciężkim stanie

Czytaj też: Niejasne okoliczności śmierci działacza Kukiz’15. „Był mocno skonfliktowany z lokalną policją”. „Nie wierzymy w samobójstwo”

W artykule nie napisano, o jakie dokładnie obozy chodzi, jednak zarówno w tytule, jak i w treści pojawiło się sformułowanie „polskich obozach śmierci”. Po fali krytyki tytuł zmieniano na „nazistowskie obozy śmierci”, a w treść użyto określenia „nazistowskie obozy zbudowane w Polsce”.

Sformułowane „polskie obozy śmierci” jest haniebne, gdyż zakłamuje historię i sugeruje, że to Polscy byli odpowiedzialni za Holocaust. Przypomnijmy, że „wpadki” tego typu zaliczył też Barack Obama czy „New York Times” i „The Guardian”.

Warto przeczytać: Holandia: muzułmanie mają prawo życzyć homoseksualistom okrutnej śmierci

Podziel się