Szukaj

Internauci oburzeni repliką Messerschmitta

29-09-2016 11:31
Messerschmitt Bf-109E-3, repliku niemieckiego samolotu Fot. Roland Turner / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Messerschmitt Bf 109 był podstawowym samolotem na wyposażeniu hitlerowskiego Luftwaffe. Wykorzystywano go m.in. w kampanii wrześniowej czy bitwie o Anglię. Na pomysł sprzedaży repliki Messerschmitta wpadło wydawnictwo Eaglemoss Polska, które na swoim twitterowym profilu zachęcało do prenumeraty czasopisma, zawierającego kolejne elementy potrzebne do zbudowania niemieckiego myśliwca.

Zbuduj dokładną replikę Messerschmitta Bf 109 G, jednego z najbardziej udanych samolotów myśliwskich świata. Twój Bf 109 w skali 1:12 zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz jest wykonany z dbałością o szczegóły - takich słowach Eaglemoss Polska reklamowało na Twitterze wydawane przez siebie czasopismo z modelami samolotów.

Na wpis szybko zareagowali internauci i to bynajmniej nie z powodu dużego zainteresowania kupnem modelu. Spore oburzenie wzbudził fakt, że wspomniany myśliwiec stanowił trzon hitlerowskiego Luftwaffe i wykorzystywany był w czasie II wojny światowej do zabijania Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke: III wojna światowa jeszcze w tym roku

Czytaj też: „Jeżeli wygra Clinton, światu grozi wojna atomowa”

Czyżby propaganda nazizmu? Może zaraz będziemy wspominać tych „bohaterów” Luftwaffe zabijających cywilów?

Reklamowanie w Polsce, żeby budowali replikę Messerschmitta,to jak żeby żydzi budowali posągi Himmlera.

Macie modele ludności cywilnej takiej wiecie, na polu we krwi, kobiety, dzieci, konie. Jak w rzeczywistości było. Macie?

Internauci nie przebierali w słowach, żeby wyrazić swoje oburzenie.

Jedną z osób, które zareagowały na wspomniany wpis jest Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, zajmującej się prostowaniem nieprawdziwych informacji na temat historii Polski.

A po co mam budować Messerschmitta? A wynocha z hitlerowską reklamą. To było narzędzie mordu tysięcy cywilów. Modele komór gazowych też macie? - tak w bezkompromisowych słowach Świrski skrytykował ofertę wydawnictwa.

Warto dodać, że na twitterowym profilu @historiamess próżno już szukać wspomnianego wpisu. Podobnie jak wszelkich innych treści, związanych z promocją repliki Messerschmitta, które po ostrej fali krytyki zostały usunięte.

Warto przeczytać: Muzeum II Wojny Światowej zostanie połączone z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obecny dyrektor MIIWŚ protestuje

Podziel się