Szukaj

Kuriozalna pokazówka w wykonaniu PO. Hymn i flaga UE w czasie obchodów bitwy pod Olszynką [FOTO]

26-02-2017 22:39
Flaga UE w czasie obchodów bitwy pod Olszynką Fot. Marek Borkowski / Twitter / screen Twitter
Podziel się

PO po raz kolejny udowodnia, że „europejskość” jest dla nich czymś o wiele ważniejszym niż szacunek do własnego kraju i jego historii. W czasie obchodów bitwy pod Olszynką Grochowską politycy Platformy odśpiewali hymn UE. Flagą Wspólnoty zasłonili flagę Polski. Próbowali również przykryć krzyż znajdujący się na mogile powstańców, choć to akurat nie do końca im się udało.

O kuriozalnej akcji zorganizowanej przez zarząd dzielnicy Praga Południe poinformowało Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał”. Grupa rekonstrukcyjna, po przybyciu na miejsce, widząc co się tam wyprawia, odmówiła wzięcia udziału w pokazie bitwy o Olszynkę Grochowską.

W dniu dzisiejszym nasze Stowarzyszenie miało uczestniczyć w uroczystościach z okazji kolejnej rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga Południe. Po przybyciu na miejsce okazało się, że uroczystości mają nie być niczym innym jak polityczną hucpą jednej z opcji politycznych.

Koniecznie przeczytaj: Rzeczpospolita: Le Pen chce likwidować UE z Kaczyńskim. Rzecznik PiS dementuje „rewelację” gazety

Czytaj też: Spiker Izby Gmin nie wytrzymał. Wyszedł z siebie, kiedy usłyszał w brytyjskim parlamencie hymn UE [WIDEO]

Część rekonstruktorów w tym cala artyleria i piechota opuściły miejsce przed rozpoczęciem imprezy.

Pomimo różnych poglądów politycznych, jakie mamy prywatnie w naszym środowisku, nie zgadzamy się na wycieranie sobie twarzy historią i robieniu politycznych agitek z naszym udziałem – czytamy w oświadczeniu.

Trudno się dziwić. Wydarzenie, mające być upamiętnieniem najbardziej krwawej bitwy powstania listopadowego, w której zginęło prawie 7 tys. Polaków, zamieniono w polityczny cyrk na cześć Unii Europejskiej.

Lokalne uroczystości i odbywające się od paru lat rekonstrukcje bitwy przyciągały wielu mieszkańców, tym razem jednak było bardzo mało uczestników i to pomimo widocznego rozmachu organizatorów, którzy rozstawili specjalną trybunę. Niestety mogiłę powstańców zasłonięto flagą Unii Europejskiej, która do Powstania Listopadowego i powagi tego miejsca nie pasuje. Brakowało za to polskich flag i sztandaru z krzyżem i hasłem „za wolność waszą i naszą”. Nie dziwi mnie wcale w związku z tym, że rekonstruktorzy odmówili udziału w pokazie bitwy i wydali konkretne oświadczenie – skomentował obecny na obchodach radny Marek Borkowski.

Jak można zauważyć ze zdjęć, zasłonięcie krzyża znajdującego się na pomniku ku czci powstańców poległych w bitwie nie do końca się udało. Mocne słońce, które wyszło zza drzew, sprawiło, że symbol chrześcijaństwa, nierozerwalnie związany zarówno z historią Polski, jak i całej Europy nadal był widoczny, mimo usilnych prób przysłonięcia go flagą UE.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Podziel się