Szukaj

Naziści, nie Niemcy? Te słowa Hitlera zdecydowanie temu zaprzeczają… [WIDEO]

30-01-2017 13:32
Adolf Hitler Fot. nieznany / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Ostatnie skandaliczne publikacje włoskiej stacji Canale 5, brytyjskiej BBC czy działania niemieckiej telewizji ZDF dobitnie pokazują, że w mediach zachodnich istnieje wyraźny problem z jednoznacznym określeniem, kto odpowiada za wywołanie II wojny światowej i Holocaust. Wystarczy jednak posłuchać przemówień Hitlera, aby wykazać do kogo kierował swój przekaz przywódca III Rzeszy.

W ostatnich dniach znów pojawiły się kolejne przypadki szkalowania Polaków i próby obarczenia ich odpowiedzialnością za zbrodnie nazistowskich Niemiec. W dniu 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz włoska stacja Canale 5 mówiła o „polskich obozach śmierci”, a brytyjska BBC pisała o „współodpowiedzialności” za Holocaust… polskich maszynistów (więcej tutaj: Skandaliczna publikacja BBC: „Bez Polaków Holocaust nie byłby możliwy”). Jednocześnie nadal trwa konflikt z niemiecką stacją ZDF, która nie chce w sposób należyty przeprosić za użycie sformułowania „polskie obozy śmierci” (więcej tutaj: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!).

Koniecznie przeczytaj: Paweł Rabiej rezygnuje ze stanowiska rzecznika Nowoczesnej. Ryszard Petru wyjaśnił mu, kim byli naziści

Czytaj też: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Jasnym staje się, że wybielania historii Niemców, jest celowym działaniem. Jeżeli nie mówi się o „polskich obozach koncentracyjnych”, zaczyna się używać rozmytego sformułowania „nazistowskie obozy zagłady”, bez zaznaczenia, że były one niemieckie.

Tymczasem Adolf Hitler wcale nie wstydził się mówić o Niemcach – swój apel kierował bezpośrednio do rodaków, a nie wyłącznie do „nazistów”, co pokazuje m.in. poniższe wystąpienie.

Warto przeczytać: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Podziel się