Szukaj

Opublikowano opinię ekspertów ws. akt „Bolka”. W obronie Wałęsy stanęła... modelka. Historyk nie wytrzymał [FOTO]

11-01-2018 12:00
Anja Rubik Fot. fryta 73 / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

We wtorek IPN opublikował opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie, wydaną podczas śledztwa prowadzonego w sprawie podrabiania przez służby PRL-u dokumentów znajdujących się w teczkach TW „Bolka”. Po niniejszej publikacji kilka znanych osób stanęło w obronie dobrego imienia Lecha Wałęsy. Wśród nich znalazła się również modelka Anja Rubik.

Niniejsza publikacja ekspertyzy to odpowiedź na decyzję Sądu Rejonowego w Gdańsku, który dzień wcześniej nakazał kontynuuowanie śledztwa i wydanie nowych opinii grafologicznych. Wiadomo, że zajmujący się tą sprawą sędzia nie miał żadnych zastrzeżeń co do wydanych opinii, ale pomimo to stwierdził, że dalsze badania są konieczne, ze względu na „znaczenie tej sprawy dla Lecha Wałęsy i historii Polski”

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Czytaj też: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Po publikacji eksperyzy biegłych, w obronie byłego prezydenta Polski stanęło kilka znanych osób m.in. Władysław Frasyniuk, Leszek Balcerowicz oraz modelka Anja Rubik, która napisała na Facebooku, że obecny rząd nie potrafi uszanować ogromnych zasług wielkiego przywódcy Solidarności:  

Nieustraszony Lech Wałęsa, który walczył o naszą wolność i który teraz jest atakowany przez nowy rząd, a jego nazwisko usuwane z podręczników historii. Wstydź się, PiS-ie! Wstydźcie się, wszyscy, którzy nie potraficie uszanować wielkich przywódców, którzy stanęli w obronie wolności!

Jej „mowę obronną” ironicznie skomentował prof. Sławomir Cenckiewiczm, który na Twitterze napisał: „Jest kluczowy świadek w sprawe grafologicznej”.

Jak poinformował PAP, Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN zadeklarowała, iż w najbliższym czasie opublikuje na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej kompletną ekspertyzę.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Podziel się