Szukaj

#GermanDeathCamps podjedzie po siedzibę ZDF

24-01-2017 13:43
Billboard GermanDeathCamps Fot. GermanDeathCamps / Facebook
Podziel się

Polscy internauci, którzy włączyli się akcję przypominającą o niemieckich obozach koncentracyjnych, nie poddają się, mimo iż ZDF sukcesywnie usuwa wszystkie komentarze i wpisy z hashtagiem #GermanDeathCamps.

Przypomnijmy, polscy internauci postanowili przypomnieć stacji ZDF, kto odpowiadał za budowę obozów zagłady w czasie II wojny światowej, po tym jak niemiecka telewizja nie chciała w należyty sposób wykonać wyroku sądu i przeprosić za użycie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Na profilach stacji w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać masowo komentarze i obrazki opatrzone hashtagiem #GermanDeathCamps. Więcej na ten temat tutaj: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Koniecznie przeczytaj: „Słowa mają znaczenie”. Polska ambasada przyłącza się do #GermanDeathCamps [WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie ZDF po wygranej polskich skoczków. Czyżby zemsta? [WIDEO]

Stacja ZDF, która zapowiedziała, że takie wpisy będą uznawane za spam, rozpoczęła akcję ich usuwania i blokowania użytkowników dodających takie komentarze.

Osoby biorące udział w akcji nie składają jednak broni. Facebookowy profil German Death Camps, wspierany przez Żelazną Logikę, która zainicjowała ostatnią falę akcji #GermandeathCamps, powiadomił właśnie, że pod siedzibę stacji ZDF podjedzie billboard z grafiką opatrzoną angielskimi hasłami, który przypomina, że to Niemcy budowali obozy koncentracyjne.

W najbliższych dniach rusza nasza kampania mobilna. Mobilny, podświetlany billboard wielkości 3x6m wyruszy za kilka dni z Wrocławia do Wiesbaden - pod siedzibę ZDF-u, a następnie do Bonn, Brukseli i Londynu – brzmi zapowiedź na profilu German Death Camps.

Billboard, który wyruszy w międzynarodową „trasę”, kupiła Fundacja Tradycji Miast i Wsi.

Warto przeczytać: Protest w Londynie pod siedzibą ZDF

Podziel się