Szukaj

Francuscy naukowcy ogłosili wyniki badań uzębienia Adolfa Hitlera. „Nie ma wątpliwości, kiedy i jak zmarł wódz III Rzeszy”

21-05-2018 14:15
Adolf Hitler Fot. Bundesarchiv / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Data i przyczyny śmierci Adolfa Hitlera wciąż są tematami gorących dyskusji prowadzonych zarówno przez zawodowych historyków, jak i innych pasjonatów historii. Niedawno zdecydowanie w ten dyskurs włączyli francuscy naukowcy, którzy dzięki uprzejmości rosyjskich służb, zbadali uzębienie wodza III Rzeszy. Ich zdaniem, nie ma żadnych wątpliwości, że Hitler zmarł w 1945 roku, z powodu zażycia cyjanku i postrzału w głowę.

Nadzorujący badania profesor Philippe Charlier podkreślił, że materiał na którym pracowano jest z pewnością autentyczny, zaś przeprowadzone badania ekspertów jednoznacznie potwierdzają teorię o samobójczej śmierci Adolfa Hitlera:

Zęby są autentyczne, nie ma żadnych wątpliwości. Nasze badania dowiodły, że Hitler zmarł w 1945 roku. (...) Możemy wstrzymać się z wszystkimi teoriami spiskowymi na temat Hitlera, który nie uciekł do Argentyny na pokładzie łodzi podwodnej, nie znajduje się w ukrytej bazie na Antarktydzie lub po ciemnej stronie księżyca.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Alarmujące doniesienia tygodnika„Le Journal du Dimanche”. „Niektóre miasteczka ulegają całkowitej islamizacji”

Czytaj też: Sondaż na najlepszego prezydenta sprawującego swój urząd w III RP. Zwycięzca był bezkonkurencyjny

Następnie dodał, że współpracujący z nim zespół badaczy ustalił również, jakie były dokładne przyczyny zgonu wodza III Rzeszy:

Nie wiedzieliśmy, czy użył ampułki z cyjankiem, by się zabić, czy był to strzał w głowę. Prawdopodobnie użył obu metod na raz. Badanie zębów nie wykazało śladów prochu, co wskazuje, że rewolwer nie był przystawiony do ust. Z kolei niebieskawe złogi, widoczne na sztucznych zębach, mogą wskazywać na reakcję chemiczną pomiędzy cyjankiem a metalem z protez.

Naukowcy odkryli także, iż zęby Adolfa Hitlera były zaniedbane, co objawiało się m.in. widocznymi białymi osadami kamienia nazębnego. Co ciekawe, na podstawie ekspertyzy wykazano również, że wódz III Rzeszy był wegetarianinem.  

Francuscy naukowcy swoje badania przeprowadził dzięki uprzejmości rosyjskich służb i archiwów państwowych, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie dokładniej analizy przechowywanych kości Adolfa Hitlera. Eksperci mieli okazję, by przyjrzeć się m.in. czaszce z dziurą znajdującą się po lewej stronie powstałej zapewne w wyniku postrzału. Co jednak warto podkreślić, nie otrzymali pozwolenia na pobranie próbek do ekspertyzy. Jak jednak zapewniają francuscy naukowcy, ten zachowany fragment jest w pełni zgodny z radiogramami, które wykonano jeszcze przed śmiercią wodza III Rzeszy.

 

Warto przeczytać: Franciszek Smuda został zwolniony z III-ligowego klubu. Powodem nie tylko słabe wyniki sportowe

Podziel się